Jump to content
Форум на ТочкУ

Добровольский РВ

Пользователи
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

441

2 Followers

About Добровольский РВ

 • Birthday 03/16/1977

Contact Methods

 • Website URL
  https://www.youtube.com/channel/UCDlAX5RLCsDGferw6qSS_tQ/featured?view_as=public
 • Skype
  D0985449400

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Київска область 098 544 94 00
 • Interests
  Бджільництво. Дизайн корпусних меблів.

General Information

 • Пасека в
  м. Біла Церква
 • Стаж
  4-7 лет
 • Kоличество семей
  11-20
 • Ульи
  ППС власного виробництва.
 • Порода пчел
  Українська степова

Recent Profile Visitors

3,770 profile views
 1. Трохи вивчив тему. Непогано виглядають бджолородини в десять корпусів Рута на медозборі. Це при тому, що медозбір тільки один. З ріпаку каноли. В нас чотири медозбори, а результати в двічі менші. Що тут дивуватися коли бджолородини в зиму йдуть в чотири рази сильніші чим у нас. Так гібрид, і полюбому, в наступних поколіннях його якості стануть гіршими. Але, що ми можемо сказати про власні бджоли. Ми не займаємося селекцією в повному розумінні цього. Виводимо маток від кращих степових бджіл на своїй пасіці. Тут читаємо, що для гібриду було використано приморських бджіл. Це можна, так сказати, що наших степових. В радянські часи були спроби робити щось схоже. І ці результати описані і вивчені давно. До чого вони приведуть ми знаємо. Але мова йде про правильне схрещування. Ми пройшли сімесят років з тих часів. Вірніше наші колеги за морем пройшли, а ми займалися внутрішньою селекцією. Немаючи доступу до всесвітніх матеріалів. Для тих, хто там в черзі, даю посилання: https://www.konaqueen.com/carniolan.html https://www.ohbees.com/products/ohb-saskatraz-queens Зробимо Україну найпершою в світі. І мед по 5 гривень. Так, як кожна монета має дві сторони. Успіхів Вам.
 2. Дякую. Зрозуміло. Підставку на два вулики робите?
 3. @Сергей ТюркинВітаю з вдалою купівлею. Тема маніпулятора цікава для нас. Більшість йдеть по шляху піврамок. Ми їх принципово не використовуємо. Тому було вирішено купити чи виготовити щось схоже. Пройшов сезон користування Вами маніпулятором. Що можете сказати? Плюси - мінуси. Відео. Дякую.
 4. Цікаво, а якими суб'єктами є пасічники? Особисте селянське господарство? Ви довідку з сільської ради яку отримуєте, на реалізацію меду? Так якраз про це мова. Що не вказано кількість бджолородин, то не помилка, а скоріш правильна дія. Тому що і одна бджолородина може добре нашкодити людям. ( це очима тих хто розуміє, що мед росте на деревах )
 5. Ви ж самі бачите, що кількість бджолородин закон не вказує. Інші види (крім коней, звірів і бджіл) прописуються поголовно. Тому така зацікавленість. Дякую.
 6. Відповідь нескладна. Закон від 1996 року і діє до цього часу. А Ваша думка цікава. Дякую. Якщо розглядати питання в зворотньому порядку то логічно. Але ми ж не будуємо нові поселення, ми розширюємо пасіку.
 7. Цікаво за скільки секунд досвідчений юрист доведе що "тваринницькі", та "окремі об'єкти", та "селянське господарство" пов'язані між собою? Хотілося б, щоб це було не так. Є на форумі юристи. Прокоментуйте.
 8. Друзі доброго дня. В кожного з нас є певна кількість бджілородин. І напевно кожного, рано чи пізно, буде цікавити питання правильності та законності їх розміщення. Тож готуємося завчасно. Згідно нашого законодавства основних нормативних документів маємо два. Перший - це наказ " Про затвердження інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл" №9 від 30.01.2001 року. Згідно якого, чітко вказано наявність навколо пасіки паркану не нижче 2,5 метрів. Кількість бджолородин вказана досить прозоро - "в залежності від методу розміщення" . https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0131-01 І другий документ за який не всі чули, а пасічники не хотіли б чути взагалі. Це наказ "Про затвердження Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0379-96 . І для пасічника це реальна проблема. Згідно цього наказу від пасіки до житлової забудови встановлюється санітарно-захистна зона в триста метрів. Додаток № 5 в якому вказані ці дані https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0379-96#o472 Тож ні сама миролюбива порода, ні кількість бджолородин не забезпечать Вам виграшу в судовому порядку коли до цього дійде. Будьте добрими з сусідами. Успіхів Вам.
 9. Доброго дня. Знайшов пару відео. Тепер треба всіх усадити та провести перегляд телепередач. Склав певний план проведення робіт. Дякую за поради. -2 день. Закріпити стільник в рамці. Збризнути стільник медом. Приготувати годівницю з медовою ситою. -1 день. Ставимо стільник в материнську бджолородину. Ставимо годівницю з медовою ситою в материнську бджолородину. 1день 16.00. Запускаємо матку в стільник. Збризнути стільники медовою ситою. Долити медову ситу в годівницю. 2 день 8.00 Відкриваємо стільник. Випускаємо матку. Залишаємо відкритий стільник в материнській бджолородині . Доливаємо медову ситу в годівницю. Готуємо сім'ю виховательку. В найкращій бджолородині матку з двома рамками бджіл відсаджую в пустий корпус. 5 день 8.00 Готуємо місце в сім'ї виховательці для прививочних рамок. Скорочую бджолородину. Прибираю рамки з другого корпусу. Зриваю всі свищові маточники. Ставлю годівницю з медовою ситою в другий корпус. 10.00 Переношу личинки з стільника в прививочну рамку. Зволожую все навкруги з росинки. Прививочну рамку накриваю мокрою тканиною. Для переносу вибираємо найкращі личинки, з найбільшою кількістю молочка. Ставимо прививочну рамку в сім'ю виховательку. Наливаємо сироп в годівницю виховательки. 7день, 9 день, 11 день, 13 день - підкормлюємо бджолородину виховательку. В перший корпус навіть не заглядуємо. Не турбуємо розвиток личинок. 14 день 17.00 Формуємо нуклеуси. Роздаємо маточники в нуклеуси. Відвозимо нуклеуси на другий точок.
 10. Купив на подарунок Джентерський стільник " Швидкий старт" він без наявних інструкцій та будь яких документів. З того, що прочитав по темі, для мене все зрозуміло. Але розповідати людям старшого віку, як ним користуватися трохи незручно. Одним словом потрібна детальна документація. Де можна придбати диск, чи файл? Дякую.
 11. Пане Михайло дякуємо за організацію зустрічі. Все пройшло на найвищому рівні. Рідним дуже сподобалось. Приємно було зустріти старих друзів та познайомитися з новими. Дякую колективу "Бухти Вікінгів" за чудово поставлену, злагоджену, приємну роботу за для нашого відпочинку. Всього найкращого друзі. До побачення. До нових зустрічей. Далі трохи фото з ранкового Львова.
 12. Вони ще не один десяток років будуть актуальні. А якщо адекватно об'єднатися, то зуміють непогано заробляти. Об'єднатися не навколо аморфних спілок, а навколо реальних фінансових кооперативів. Так воно рано чи піздно буде. 20 - 50 бджолородин перетворюються в тисячі. А пару сотень кг меду перетворюються на десятки тонн. І умови будуть диктуватися зовсім по іншому. Це моя думка. Всім успіхів.
 13. Привіт Всім учасникам зустрічі. Хто, як мандрує ? 13.09. - з Білої Церкви сполучення до Львова немає - ремонт. Беремо квитки з Києва на потяг № 141 К Час відправлення з Киева 15.47 Час прибуття 04.40 - 14.09.18р. Хто з данного регіону варто перепланувати маршрут. До зустрічі.
×
×
 • Create New...