Jump to content

Mihail-ves

Активные Пoльзователи
 • Content count

  2,492
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mihail-ves

 1. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  а я думав хочуть здихатись.
 2. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Ось і мене сьогодні хотіли відправити до Вас бакфасчити На силу відбився
 3. Класс! Вот это ДА!

  Це було одного ранку, коли один новий форумчанин повідкривав архівні теми і там чи продавав чи купляв, а Ви потім йому відповідали. І ось тому вийшов такий гарний збіг
 4. 100% погоджуюсь, додам тільки, що сильно довга тепла осінь внесла свої корективи з звичний період зимування.
 5. При умові, що хоч щось залишиться після зими. Місяця півтора я писав за сусіднє село і 130 сімей в одного із пасічників. На той час в нього сімї були сильно ослаблені до 1-2 вулочок. Минулої неділі мій односельчанин був в нього і каже що на всіх вуликах написано "пропала". Звісно що він на слово не повірив і відкрив пару таких вуликів - і там звісно все пропало. ось приклад не новачка. і це лише середина грудня, а не середина зимівлі.
 6. Немає цікавих для мене. Але все рівно вкрав для архіву.
 7. Знову Ваша симпатична наука проводить лекцію, тепер ІО. Цікава дівка.
 8. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Нагадайте, яка проба була ШЗ матка УС? https://picua.org/images/2019/11/30/b493ac23802a2cfd6e25e7ceee63aa86.jpg
 9. Напевне отой один пасічник здасть мед по 2 доляра за кг, тому що нічим іншим він не відрізниться.
 10. На рахунок того що казав Череватов У відео що вище в чаті, "На 3-54 "Морфометрія не працює...морфометрія розсипається...це не можливо". Морфометрія показую майже точно хто де є. Але щоб переконатись треба нею займатись, дивитись і ще більше аналізувати за допомогою різних програм, а не за одним чи двома індексами. І коли є сумніви по якійсь сімї то запускаємо все що маємо і вміємо і дивимось що ТАМ. А там з 30 крил від острівної УС31СМС на УС105СОА аж 11 чітких карнік. Три програми дають однакову відповідь 11-12 крил. https://picua.org/images/2019/11/30/46f45e7c7d9e7133886537bcbf63888d.jpg https://picua.org/images/2019/11/30/44b23d62df14f80c5d74ea679871a88a.jpg https://picua.org/images/2019/11/30/fdf9b5fd1bc17e7453ee08a1c9447ac0.jpg
 11. Українська степова порода

  А Ви жалілись на свою симпатичну науку, а наша вусато-бородата заставляє студентів міряти також дідівськими методами. І саме головне - ці люди підписують висновки зроблені студентами, по пробам від тих хто хоче отримати атестовану пасіку.. Потім з цих "бумажок" селекціонери ведуть свою роботу з покращення. Але питання - ПокращеННЯ ЧОГО. Торік, одна студентка, для написання дипломної роботи просила мене зробити морфоаналіз її сімей, з розбором де хто і скільки там його. Думаю науковці були сильно вражені і можливо щось навчились в студентки. Хоча-- там вже пізно.
 12. Українська степова порода

  Аналогічно і я кажу, селекція в Україні на рівні ясел. Але не все так погано, деякі діти в ясла і не ходили, але виростали розумними людьми. (майже про себе). Третій пункт кожен робить на своїй пасіці (за виключенням морфометрії), і це не залежить від тої породи яку він тримає. Всі пасічники формують групи сімей, і звісно вибраковують тих що на задовільняють їхніх потреб. На рахунок вчених, то тут повний провал. НЕМАЄ в нас таких, а те що є, то навіть не вміють організувати стерилізаційну кімнату, і це при тому що вивчають генетику бджіл. В мене склалось враження, що скоріше за все вони там вивчають генетику бактерій, оскільки в "чистій кімнаті" стоїть ПК з клавіатурою. Про що ще можна говорити з такими вченими. Ось подивіться 44 хв. Все ТЕ що я запропонував, так так звана Домашня Самостійна Робота, тим пасічникам, які зараз називають себе "селекціонер".
 13. Українська степова порода

  Та хоча б саме просте зробили наші селекціонери. Про довжину хоботка, воскові дзеркальця, Ширину третього тергіта, та тарзальний індекс, це вже у випускних класах. Але більшість селекціонерів УС навіть ще ясла не закінчили, не кажучи про початкову школу. До речі все те що я перерахував то добре, але статистки мінливості цих характеристик ніхто не висвітлював. І взагалі нічого напевне не робилось і не робиться. Хіба що для якоїсь наукової роботи.
 14. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Не говоріть мені таке, оскільки я вже маю практику використання баків і лігустики, тому і зараз їх в мене на пасіці вже не має. І на рахунок ГКО баків, ще рік два, і треба буде щось інше придумувати. Багато народу хто пробував бакфаст (навіть тут форумчан раніше відомих) по тихеньку перейшли на карніку, інші пробують УС. Але чому так? Думаю треба щоб вони самі озвучили. І знову просто Ла-ла-ла про УС. Звісно що в 2-3 поколінні селекції вона повинна відрізнятись від місцевої помісі. Сер - Це Логічно!, інакше не може бути якщо вести елементарну селекцію, навіть простому пасічнику відбираючи кращих із місцевих, буз всяких прив'язок до порід. На рахунок останнього, що вона розтвориться в місцевих, Ви знову попали пальцем в небо. Як вона може розтворитись в тому з чого її виводять? Рекомендую трішки заспокоїтись і подумати.
 15. Ваша симпатична нічим не відрізняється від нашої грубої та бородатої. Тому надія тільки на нас самих.
 16. Попробував. І видно що Ф1 в КІ в моїй селекції покращились, А ось гантельний індекс якраз і показує трутневий фон на моїй пасіці в 2018 році (ІО 2017 року, а Ф1 облітані в 2018 році, трутень від першої Ф1 - 2019 року). Думаю висновки видно по графікам. Ваша теорема працює і її може доводити кожен під свої умови.
 17. Карпатська бджола

 18. Дякую за ідею, якраз цього року і було дві-три н/матки карніки від Ліпатової ІО пернер-пернер, є всі проміри мамки, дочок і навіть трутнів від цих Ф1, залишилось тільки скласти пазл. І це вже не проблема
 19. що за песимізм? Чому такий настрій? В мене навпаки, оскільки я бачу різниці між мелліферою-СГК-УС-карнікою. Всі чітко замають свої місця, а дальше просто треба дивитись на консолідацію в графіках і відбирати самих найкращих. Для мене наче все просто і ясно. Всі помісі будуть напливати на породні границі, як і аналогічно робочим бджолам. І тут треба включати голову і аналізувати те що наміряли. Оскільки головна задача програми обрахувати і вивести отриману інформацію. А тоді вже людина повинна провести глибокий аналіз, та порівняти із маркерами. І як я завжди кажу - остаточний висновок за людиною. Якщо дивитиьс в загальному то маже всі породи які описав Руттнер мають схожі параметри. Але їх розвели на чотири групи "М"-"А"-"С"-"О", а ці групи в свою чергу мають вже поділи на свої полоси в індексних графіка. І якщо трішки уважніше придивитись, наприклад до трутнів" то видно що місця вистачить всім нашим породам і з шести індексів можна вловити відмінності. Тому нічого не пропало, навпаки тільки прояснилось.
 20. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  порівняння зовсім не коректне, оскільки бджолу ніхто з людей не створив. А все те що робить людина не завжди може природою прийматись. Приклад бакфаста, як породи створеною людиною, у вільному природному середовищі зникає вже навіть в другому поколінні, не кажучи про соте. А наприклад УС чи карніка-карпатка, пережувала СГК-лігустику, і легко пережовує бакфаст. Це називається природній відбір закладений на генному рівні (чи іншому) багато століть до появи такого паразита, на тілі планети Земля, як людина.
 21. Ігоре, мені тролів вистачає У Вайбері в групі УС, чого тільки варті Пелюхня та Паланочка, а так в цілому їх там аж 160 чоловік. Дякую, тепер можна сказати що є всі граничні параметри для всіх трутнів. І на сьогоднішній час МорфоХЛ їх чудово розносить по свої хаткам. Отже ловіть оновлені границі для трутнів всіх порід. В цілому, завдяки 6 індексам, які я вже відношу до ОСНОВНИХ (мною затверджених), можна побачити до якої породи відносяться вимірювальні проби трутнів. Завдяки майже маленькими відмінностями, непомітними для селекціонерів, але дуже видимі для секти лінійки.
 22. Простріляв трутнів СГК (крила @noweth312) і різниця між УС в гантельному індексі, що чітко вловила програма МорфоХЛ і віднесла дану пробу до СГК. Крила+ТПС+ПДФ тут https://drive.google.com/open?id=1uvVWW6HRuW-vAzO1QyaSTWKswvG14hcK
 23. Згідний, але в нас виняток, треба хоча б з чогось починати. Коли є можливі границі, то в подальшому із збільшенням кількості проб від різних заводчиків - завжди можна відшліфувати.
 24. Не зовсім, наприклад УС все як по книжці КІ 1.6-1.8. Намалював вже СГК, але на сьогодні є ще пару проб трутнів СГК у повне крило тому буду уточнювати. Як вийде то залишиться тільки невідома мелліфера.
 25. Цікава ідея від нашого активного учасника, до якої треба добре прислухатись і в подальшому аналізувати.
×