Jump to content

Mihail-ves

Активные Пoльзователи
 • Content count

  2,154
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Mihail-ves


 1. Панове сектанти цікаво почути Ваші думки на рахунок трутнів від дочок моєї УС31, а саме №50 та 52. Трутні чисто від цих маток, стоїть решітка і чужаки не можуть пройти. Насторожує те що виходить наче дві породи трутнів може матка сіяти. Хоча всі вумні книжки стверджують, що тільки однієї повинна.

  нашвидкоруч постріляв номер 50 і ось отримав такі графіки.

  20f6f2bb6fe026b4377071b483a57076.jpg


  4dc25d81c3a045d169ad8a8964da9f91.jpg


  74c2cad9cebb88a9aa58b9de9eae1a27.jpg


  53d76e25196f161a218139867d54515f.jpg

   

   

  https://drive.google.com/open?id=1lcEMdVKCtA7nSkZmo0ZQJQiUvvsnPJef

  тут крила

  https://drive.google.com/open?id=1zsitvxJ9rHoAf-IP440z0PwJLH_KOdEz

  https://drive.google.com/open?id=1yBGoyky7H8zylyPiFhNeWppQb98u_r5P

  @Майер?


 2. 2 хвилини тому, Пахомич сказав:

  Ше одна скрита помпста Артьома . При такому відборі залишаються зовсім молоді бджоли , які самі вимагають догляду:hi:

  так не обовязково струшувати з рамки на виході, можна з рамки де відтягують вощину (за звичай так роблю), або з медових.


 3. 35 хвилин тому, стасооныч сказав:

  не пойму а чого матки різні за кольором,від чорної до світло та темно каштанової?!

  Так матка ж не чистопородна, а вільного обльоту. Тому колір її дочок може не йти як під копірку. В основному стараюсь явно світлих не продавати, а залишаю для себе, буде Бакфаст тип Штукарський.

  Замічав що сама матка УС31 змінює колір в залежності від розміру, коли гарно годують стає майже світлокаштановою, а коли меншає спілий кашатан (спіла вишня).

  3 хвилини тому, Лавр сказав:

  А от одну вже замінили, зовсім не сподівався то чому і не знаю. Взівав.

  За маточниками ТЗ потрібно слідкувати, особливо весною коли дівчата набрали вже сили і їм стає мало місця. Тому в мене зараз 30-40 рамок їм для комфортної роботи. Ось якби Ви за тиждень поставили їм ще 10 рамок суші, тоді і побачили б гарну роботу на весняному взятку.


 4. 3 години тому, Винодел сказав:

  В одній кліточці разом з маткою, бджолами супроводу було два трутні

  Набираю бджілок струшуванням на дах вулика, а потім накриваю кліточками. Що накрив те і відправив, заодно і дівчатам веселіше;).

  на рахунок маркера, цього року прикупив в Китаї (верхній) ярко зелений але стирається навіть на папері, не кажучи вже про маток. Потім у нас в пасічному магазині прикупив (другий зверху), ось цим і мічу всіх маток. Два нижніх дуже сподобались в минулому. УС31 мічена в 17 році білим і він на ній до цих пір, а червоний взагалі на матках виглядає як вчора мальований.

  d0cbd13004e06d181541fe62f4cca5a9.jpg

  Виходить Паінти різні бувають, гарної якості так і г...

  Для тих хто замовляв плідних маток хочу повідомити що помаленьку починаю засиляти нуки, але оскільки акація дуже добре виділяє, то не хочу дівчат відривати від роботи. Масове заселення мабуть буде на кінець наступного тижня.

  • Like 2

 5. 43 хвилини тому, cx-7 сказав:

  Если написанным обидел, прошу простить!

  Чому я так написав написав "молода в першому", тому що часто бачу що багато бджіл звисають на низу рамок в лежаках (висять бородою), у БК вони сидять в мене на майже пустих рамках першого корпусу. Ось тому я вважаю що це висить молода бджола, яка не знайшла собі роботи у вулику. А раз їй не має роботи то в голови можуть прийти дурні думки про роїння. Я завжди прошу бджілок підказати що їм ще треба, ось і працюємо з ними в такому тандемі. Є сім'ї які зовсім не хочуть носити та зараз займають15 рамок БК, це перші кандидати під заміну матки, ще до соняшнику.

  А в цілому, мені по барабану яка там бджола, головне, щоб вся була зайнята роботою. Якщо на прилітній дошці бачу що байдикують, значить я вже проспав з розширення. Мій принцип, нехай будуть лишні рамки під мед, а чим їх заповнити мої дівки знайдуть.   Зараз у моїх вуликах свіжого товарного меду , який я планую забрати, десь за 50 кг, і це лише рапс і акація.Кожен вправі робити що хоче і як хоче, я описав свою роботу, а правильна вона чи ні, побачу в бочках.

  Я вибрав таку модель, і бачу результат, чого і всім бажаю.

  • Like 8

 6. 12 хвилини тому, ромео сказав:

  А хіба молода не повинна бути в гнізді?

  Не вміщається, тому 4 рамки від стінки займає в першому корпусі. В мене перші корпуса як бар'єрні, матка туди майже не йде сіяти.  Заодно і протиройовий прийом. Відео, точно не буде, я не встигаю на все.

  Вивод маток забирає половину дня, а інша половина йде на додавання вощини, суші корпусів. 60 сімей, так що роботи вище голови.

  ось так майже кожного дня, одні забираю інші привіваю, а треті даю у виховательки. Ця партія як і вчорашня і завтрашня готується для острова.

  55c1509a5b44fbebfc0324977a2c91c1.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1

 7. 1 година тому, ромео сказав:

  Можете розписати що в кожному корпусі?

  5 корпусів по 9 рамок

  перший - молода бджола+ перга

  другий- гніздо+мед

  третій- 2 рамки розплоду на виході все інше повні меду

  четвертий- 1 рамка відкритого+ всі інші повні меду

  п'ятий - 4 рамки наповнені медом (70-80%) + сушь (сьогодні сформував) Тому що почали сильно заливати гніздо. Карпатка Говерла (тип Штукарський) не думає роїтись вже другий рік. Спокій кращий чим у деяких баків. Але роботи з такою сім'єю при відкачці меду вистачить. Тому не рекомендую як і УС31.

  • Haha 1

 8. 2 хвилини тому, Пахомич сказав:

  Чикати вихід з ройових маточників маток.

  Зрозумів:hi:, але я спеціально не чекав. Виховательки у мене з частковим осиротінням, тому деякі і потягнули маточники, а  я їх побачив коли матки почали співати. Тому маю три матки для експерименту. На УС якось шкода. Зараз материнка УС31 працює на чотирьох корпусах (на 10*300), вже майже 2 корпуса повних меду. Тому таку бджолу "катувати" рука не піднімається.


 9. 6 хвилин тому, Пахомич сказав:

  кого згубила жадність

  про жадність не до мене, як каже моя дружина " ти все краще відаєш, а собі залиши ..." Але якщо Ви про те, що я не захотів купляти станок, то я спочатку попробує чи це моє, а вже тоді вирішу чи купляти "мерса". Просто щоб стояв в гаражі не годиться, на ньому треба вміти їздити.;)

  6 хвилин тому, Пахомич сказав:

  Не встидно малолІток катувати?:umora:

  так Ви почали раніше, тому і якщо щось, скажу що у Вас навчився.:umora:

  • Like 1

 10. 5 годин тому, Пахомич сказав:

  І як воно на смак?

  завтра планую тільки попробувати. Маток розбирають, що не залишається навіть для проби. Одна вихователька (карпатка) заклала маточники,  позавчора вийшли і ось на них буду тренувати "смак".

  • Like 1

 11. +1,6 на слабенькій сім'ї. УС31 та №9 Говерлі поставив по четверному корпусу, оскільки третій майже повний і заливають гніздо. Працюємо. Качати рапс не можу, бо з рамок прямо тече, якщо чуть-чуть нахилити.

  • Like 4

 12. 14 години тому, mixaskm сказав:

  Тоже думаю что год будет роевой, думал уже пол пасики в роевом, позавчера пересмотрел одна семья в роемвом и все

  Не кажіть гоп:), сьогодні переглянув як відбудовують вощину, всі сімї гарно будують,

  і тільки одна почала сіяти в мисочки, але матка вже маленька. Сімя працює мед і пилок носять, тільки не відтягують вощину. Трішки пошаманив з нею і заспокоївся.

  Аж раптом в 17 годині теща каже, там на сітці в городі бджіл багато сидить, я туди, а там вийшов з якоїсь сімї рій. Звісно в рамконос і в нову квартиру, рій гарний на 8 рамок, а матка ще краща, здоровезна з моєю червоною міткою. Я навіть і не подумав би що такі матки можуть літати. Завтра треба найти звідки чкурнув такий великан.

  Почав рапс добре давати і сімї вийшли з ройового самі, а виходить не всі:(

  • Like 5

 13. маленька партія на сьогодні одному із форумчан!

  IMG_20190515_101303.thumb.jpg.53ef8ea6dc9de37abc112be29565c6f3.jpg

  Позавчора зробив великі закладки від дочок УС31СМС (№46 та №50) які максимально покращили результати своєї мамки, а вчора від №24 (також минулорічна дочка). Думаю цього року також зробити ще правнучок, але це вже наступного тижня.

  • Like 7

 14. 4 хвилини тому, davolodya сказав:

  Завдяки пану Анатолію @дон57, виноградарів на нашому форумі побільшало.

  Підтримую! А також висловлюю свою щиру вдячність такій Великій людині як @дон57, Здоров'я Вам Анатолію!

  В мене в стаканах 30 черенків посаджено, з них 3-4 не пустили корні, і це тільки із-за корневіна. Сама лоза мала запас поживних речовин і вийшов зелений пагон, сьогодні такі гілки привив на чорний та зелену прививку. Думаю що повинно вийти добре.

  Також в березні зробив прививку в стовбури (старий виноград зрізав та в штамп) 4 сортів винограду. На сьогодні всі 4 гарно розвиваються, мають по 2 зелених пагона (основна та запасна бруньки), а також мають гронки, які думаю що цього року вже дадуть врожай на пробу.

  Із винограду "растрьопа" зробив закладку лози для формування прививки в наступний сезон. Думаю що так буде краще.

  • Like 2

 15. 4 хвилини тому, Мико сказав:

  То вы ещё при плюс 40 * не отправляли 

  Чому?  Минулого року відправляв, але там канді було зроблене з цукру після "кофемолки".

  Думаю, що все виправлю і в майбутньому таких прикрощів більше не буде.

  • Like 1

 16. Бджолярі отримують маток  і телефонують що частина маток не дожили до приїзду, по причині липкого канді.

  Робили канді із магазинної пудри, і в тестових кліточках бачу що верх канді натягує вологи і стає липким.

  Вчора вже попробував помолоти цукор на кофемолці, та додати таку пудру до магазинної. За добу в кліточці канді не змінилось. попробую тепер висилати на такому. Всім в кого пропали матки, з понеділка вишлю повторно маток.

  Виходить що маток легше вивести чим правильно переслати при таких погодних умовах.:(

  • Like 3

 17. 6 годин тому, daring сказав:

  Яким способом підсажували маток?

  Питання не до мене, але спробую дати відповідь.

  за звичай роблю відводок рамку на виході плюс 1-2 зтрусити. рамку суші + кормова рамка. Голосне щоб не було відкритого розплоду!!!!

  кліточку з маткою між рамки, і випустити після 3 діб перебування у відводку.

  • Like 3

 18. Шановні покупці моїх маток!

  Я відправляю смс з номера 0950314690, оскільки київстар вимагає додаткових грошей за смс, хоча кожних 4 тижні здирає абонплату в 75 грн. Тому використовую іншого оператора. Також буду з нього телефонувати. Можете його добавити в контакти.

  • Like 1

 19. за планом на понеділок-середа повинно бути вільних десь 75 маток неплідних. Тому кому потрібні матки для формування відводків робіть замовлення.

  Щось я перестарався:), але спочатку переживав щоб виконати свої зобов'язання перед Вами. Так переживав, що не замітив як виховательки почали приймати майже 100% личинки після стартера.

  • Like 4
  • Thanks 1

 20. Кому потрібні ранні неплідні матки прошу робити замовлення. Завтра відправляю велику партію, і на 10 травня думаю закрити весь попит, який брав на травень місяць.

  Поки що по неплідкам йду з випередженням.

  З настанням сталого тепла буду заряджати нуки і запускати маток на обліт. поки що зробив тільки три для себе, щоб побачити що таке рання матки. Трутня сьогодні літало дуже багато, тому думаю що матки будуть повноцінними.

  • Like 5
×