Перейти к содержанию

Mihail-ves

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  1 489
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Весь контент Mihail-ves

 1. Методи визначення породи бджіл

  ок, приймаю з натяжкою таку відповідь. Ще будуть варіанти Чистопородності?
 2. Методи визначення породи бджіл

  А зараз інша порода живе? Чи рої з УС не літають по горах, а також італійка, яка чудово себе почуває навіть в ще більших горах чим Карпати. Думаю що ця теорема "просто немогла вижити" ще не доведена.
 3. Методи визначення породи бджіл

  Ось це і виясняємо. Я думаю що за мільйони років бджоли самі "пакетами" переміщувались по Євразії. Тому майже у всіх і були "якісь" помісі. Питання звідки чистапорода????
 4. Методи визначення породи бджіл

  Це все ясно. Питання звідки появилась чистопородна бджола? З чого її відточували? На мою думку з помісів. Тому що роїння це основний розвиток бджоли. А рої не прив'язані до законів породного районування. Ось до чого я підводжу. МОРФОМЕТРІЯ всіх і вся, ну це типу кому немає що робити. (як мені) Переконайте.
 5. Методи визначення породи бджіл

  І щоб сказав мій колега на це ,який вже років 25 займається товарним медом, і виводить тільки ройовим методом маток для своєї пасіки і ніколи нічого не купляє ні матко ні пакетів. Навпаки сам кожної весни продає 10-20 сімей. І ось з таких помісів він торік взяв 5 т товарного меду (акація+соняшник), з 50-60 сімей. правда кочує. Розумію що, маткарі, вже всіх бджолярів підсадили на типа породних маток, але є такі які працюють по старих книжках. І ще завжди крутиться в голові питання, а звідки появилися чистопородні матки (будь якої породи)???? Буду вдячний якщо хтось знає відповідь. хоча передчуваю яку, але все ж таки)
 6. Методи визначення породи бджіл

  нагадайте це питання наступного року. Зараз у мене готова відповідь десь на 30%. Є цікаві порівняльні характеристики сімей вже за два роки, але цього ще замало. Хоча видно що і куди вже рухається, але є і такі які не піддаються поясненню, думаю що то гени бабульок, які вилазять у внучок. Це якщо коротко.
 7. Українська степова порода

  В тих не випросиш, "комерческая" тайна. В мене також не племінна, а деколи вистрілюють такі що можна і поділись матеріалом.
 8. Українська степова порода

  А я крила так і не отримав, може в цьому році? Хочу побачити Хмельницький тип.
 9. Українська степова порода

  Дуже далеко мені на моїй шлюпці пливти, спочатку по Південному Бугу потім по Дніпру. Ось якби в мене були козацькі Чайки, то я б напевно краще в Туреччину сплавив.
 10. Українська степова порода

  Якби так було легко. Цього року я пробував договоритись, але я невідомий пасічник, та ще й з невідомими матками, тому облом. Хоча @Igor Pelyuhnya (за що йому окреме бджолярське дякую)ГОТОВИЙ був отримати та переправити моїх маток на острів, але не зрослось у мене з керівником їхнього проекту. Тому наступного року буду Пробувати направити у Київську обл. Кривченко.
 11. Українська степова порода

  Є декілька способів покращити. Перший, як і в цьому році за рахунок свого трутневого фону. По друге, попробую відправити своїх маток на острови обльоту. Цього року ІО зробити Стрельчук та Кривченко---- мої матки їхні трути. Помаленьку працюємо, як вміємо.
 12. Методи визначення породи бджіл

  Дякую Олександре! Ви один, який переживає за селекцію, та пошук ще не втраченої УС. Ось якби таких хоча б пару десятків, тоді можна було би не переживати. Все інше думаю що Ми обговоримо вже після весняного обльоту, тоді і вирішимо що і куди везти. P.S. А може до мене, такому трутневому фону, який буде з УС, тільки можна радіти. Більше 50 сімей УС, трьох ліній. Не всі матки зможуть втікти від моїх хлопців.
 13. Методи визначення породи бджіл

  ось ще один приклад. Матка липнева 2017 року, карніка Ф1. На графіках підмор березня 2018 року і грудня 2018 року. Як видно є в березневих лишні класи (від старої матки) а в грудні вже їх "підчистили".
 14. Методи визначення породи бджіл

  Наступного року перевірите на своїх. Але я ось по чому дивлюсь Одна своєрідна сімейка наплив в СГК, була минулого року і цей наплив привернув увагу і цього року. Ось придивіться. І я зауважу що це яка потребує вивчення.
 15. Методи визначення породи бджіл

  Думаю що скоріше КОМУСЬ, хто займається селекцією УС. А мені на мед і такі носять гарно. Просто виходить що я нав'язую своїх маток. Цього року пропонував 10-20 неплідок для користувачів острова, в замін якщо облиться вернути тільки одну. Але...
 16. Методи визначення породи бджіл

  аналізую минулорічні сім'ї та теперішні і приходжу до висновку що липневі (3.07+21день) бджоли живуть і по сьогоднішній день. Тому в промірах є дуже багато залишків від старої матки. І це легко видно по аналізу зрівнянні двох графіків.
 17. Методи визначення породи бджіл

  Карніку вище показував, УС нещодавно, ще є пару гарних карпаток (напевно таких і в Карпатах не буде (шутка)) І це все матки цього року. Торік такого при промірі не було, напевно це такий рік. На рахунок розчеплення, то поки що бачу звуження "Спідниці циганки" (с). Наступний сезон покаже що і до чого. На пасіці 95% буде УС. Мій "майже контрольований" облітник. Можливо наступного сезону хтось захоче облетіти на островах моїх маток, але дивлячись за цим роком, нікому це не потрібно.
 18. Методи визначення породи бджіл

  Якраз від таких маток і є смисл міряти, щоб бачити, що куди може рухатись, навіть при таких різних породах як у мене. В ІО якраз і немає смисла, оскільки якщо взяти одну матку і одного трута однієї і тої породи то графіки завжди будуть показувати ідеал засновниць і отримувати максимальні бали. А ось в моєму випадку матка була з добрими морфометричними хар., а дочки вже її покращують (переплюнули). І що саме цікаве, є відмінні матки карніки, дуже гарна карпатка, ну і УСП напено саме краща, загалом із тих що я міряв. І це все на одній моїй пасіці, де тільки вільний обліт. Я все це ще не можу осмислити.
 19. Методи визначення породи бджіл

  В січні-лютому візьму ще підмору, але спочатку потрібно почистити дно від мертвих воровок, все ж таки вони туди проникали, тому що в другій частині є крила кавказьких бджіл, їх не багато, але загальну картину погіршили. заношу дану пробу крил до маркерів УСП, Скиньте Вашу ТПСку.
 20. Методи визначення породи бджіл

  В цілому ось така загальна картина по 90 крилам, якщо відкинути по КІ 4 крила СГК (мабуть все ж таки воровки) то дуже перспективна УСП Пане @Майер гляньте на дану сімейку, зараз додам в архів точки по іншим крилам. архів із додатковими точками по всіх 90 крилам https://drive.google.com/open?id=1gpDlKANH1CVgP9nqhrQLsw18nAYcPZKw
 21. Методи визначення породи бджіл

  https://drive.google.com/open?id=1EPLxY3jgIw7a7uzH91JVh0Usij9HdZBd
 22. Методи визначення породи бджіл

  Зараз закину, там будуть всі крила, а простріляні тільки 30. Думаю там розберетесь.
 23. Методи визначення породи бджіл

  Так і зроблю. Але тут проводив заміну матки ще десь в черні, тому там вже вся бджола тільки від цієї матки. Є надія що схожі матки ще попадуться у тих хто купляв плідні у мене. До речі Стрельчук О.А. написав Я безмежно радий що моя 31 вистріли в цьому сезоні дуже вдало. Побільше б таких підтверджень.
 24. Методи визначення породи бджіл

  Ну що сектанти ось і є в Україні одна маточка яка може буди засновницею нової лінії УС (правда тільки за 30 крилами).
 25. Українська степова порода

  Ну і ось у мене є матка ЯКУ можна використовувати в якості засновниці лінії US (правда поки що тільки проміряно 30 крил, потім ще на черзі 60). Але не можу всидіти на кріслі, тому спішу поділитись. Я думав що десь повинно вистрілити в десяточку. Ця матка не продається ні за які гроші (це так наперед).
×