Jump to content

Mihail-ves

Активные Пoльзователи
 • Content count

  2,149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5,636

7 Followers

About Mihail-ves

 • Birthday 03/04/1971

Contact Methods

 • AIM
  0969471780

Profile Information

 • Honey Extractor type
  Алюмінієва, 6 поворотних рамок

General Information

 • Пасека в
  Веселинівський р-н, Миколаївська обл.тел 0969471780 та 0950314690
 • Стаж
  1-3 года
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  лежак 24, БК 300х10
 • Порода пчел
  УСП!!!!, карпатка

Recent Profile Visitors

3,286 profile views
 1. Весна-Літо 2019

  Чому я так написав написав "молода в першому", тому що часто бачу що багато бджіл звисають на низу рамок в лежаках (висять бородою), у БК вони сидять в мене на майже пустих рамках першого корпусу. Ось тому я вважаю що це висить молода бджола, яка не знайшла собі роботи у вулику. А раз їй не має роботи то в голови можуть прийти дурні думки про роїння. Я завжди прошу бджілок підказати що їм ще треба, ось і працюємо з ними в такому тандемі. Є сім'ї які зовсім не хочуть носити та зараз займають15 рамок БК, це перші кандидати під заміну матки, ще до соняшнику. А в цілому, мені по барабану яка там бджола, головне, щоб вся була зайнята роботою. Якщо на прилітній дошці бачу що байдикують, значить я вже проспав з розширення. Мій принцип, нехай будуть лишні рамки під мед, а чим їх заповнити мої дівки знайдуть. Зараз у моїх вуликах свіжого товарного меду , який я планую забрати, десь за 50 кг, і це лише рапс і акація.Кожен вправі робити що хоче і як хоче, я описав свою роботу, а правильна вона чи ні, побачу в бочках. Я вибрав таку модель, і бачу результат, чого і всім бажаю.
 2. Весна-Літо 2019

  Не вміщається, тому 4 рамки від стінки займає в першому корпусі. В мене перші корпуса як бар'єрні, матка туди майже не йде сіяти. Заодно і протиройовий прийом. Відео, точно не буде, я не встигаю на все. Вивод маток забирає половину дня, а інша половина йде на додавання вощини, суші корпусів. 60 сімей, так що роботи вище голови. ось так майже кожного дня, одні забираю інші привіваю, а треті даю у виховательки. Ця партія як і вчорашня і завтрашня готується для острова.
 3. Весна-Літо 2019

  5 корпусів по 9 рамок перший - молода бджола+ перга другий- гніздо+мед третій- 2 рамки розплоду на виході все інше повні меду четвертий- 1 рамка відкритого+ всі інші повні меду п'ятий - 4 рамки наповнені медом (70-80%) + сушь (сьогодні сформував) Тому що почали сильно заливати гніздо. Карпатка Говерла (тип Штукарський) не думає роїтись вже другий рік. Спокій кращий чим у деяких баків. Але роботи з такою сім'єю при відкачці меду вистачить. Тому не рекомендую як і УС31.
 4. Весна-Літо 2019

  Йде 4 день акація, а вже корпусів не вистачає. Зашився вже, матки, нуклеуси, вощину, корпуса ... у вечері ще і жінку треба кохати ось якось так виглядають деякі сім'ї.
 5. Зрозумів, але я спеціально не чекав. Виховательки у мене з частковим осиротінням, тому деякі і потягнули маточники, а я їх побачив коли матки почали співати. Тому маю три матки для експерименту. На УС якось шкода. Зараз материнка УС31 працює на чотирьох корпусах (на 10*300), вже майже 2 корпуса повних меду. Тому таку бджолу "катувати" рука не піднімається.
 6. про жадність не до мене, як каже моя дружина " ти все краще відаєш, а собі залиши ..." Але якщо Ви про те, що я не захотів купляти станок, то я спочатку попробує чи це моє, а вже тоді вирішу чи купляти "мерса". Просто щоб стояв в гаражі не годиться, на ньому треба вміти їздити. так Ви почали раніше, тому і якщо щось, скажу що у Вас навчився.
 7. Бджоли вбили коня

  два роки назад бджоли також покусали козу, в основному вуха і голова. Нічого не кололи, все пройшло саме десь через тиждень.
 8. завтра планую тільки попробувати. Маток розбирають, що не залишається навіть для проби. Одна вихователька (карпатка) заклала маточники, позавчора вийшли і ось на них буду тренувати "смак".
 9. +1,6 на слабенькій сім'ї. УС31 та №9 Говерлі поставив по четверному корпусу, оскільки третій майже повний і заливають гніздо. Працюємо. Качати рапс не можу, бо з рамок прямо тече, якщо чуть-чуть нахилити.
 10. Как привлечь бродячий рой

  На тому тижні зняв одного свого, а вчора чужак зайшов в приманку рамок на 5. так що літають і вже давно
 11. Роение

  Не кажіть гоп, сьогодні переглянув як відбудовують вощину, всі сімї гарно будують, і тільки одна почала сіяти в мисочки, але матка вже маленька. Сімя працює мед і пилок носять, тільки не відтягують вощину. Трішки пошаманив з нею і заспокоївся. Аж раптом в 17 годині теща каже, там на сітці в городі бджіл багато сидить, я туди, а там вийшов з якоїсь сімї рій. Звісно в рамконос і в нову квартиру, рій гарний на 8 рамок, а матка ще краща, здоровезна з моєю червоною міткою. Я навіть і не подумав би що такі матки можуть літати. Завтра треба найти звідки чкурнув такий великан. Почав рапс добре давати і сімї вийшли з ройового самі, а виходить не всі
 12. маленька партія на сьогодні одному із форумчан! Позавчора зробив великі закладки від дочок УС31СМС (№46 та №50) які максимально покращили результати своєї мамки, а вчора від №24 (також минулорічна дочка). Думаю цього року також зробити ще правнучок, але це вже наступного тижня.
 13. Виноград

  Підтримую! А також висловлюю свою щиру вдячність такій Великій людині як @дон57, Здоров'я Вам Анатолію! В мене в стаканах 30 черенків посаджено, з них 3-4 не пустили корні, і це тільки із-за корневіна. Сама лоза мала запас поживних речовин і вийшов зелений пагон, сьогодні такі гілки привив на чорний та зелену прививку. Думаю що повинно вийти добре. Також в березні зробив прививку в стовбури (старий виноград зрізав та в штамп) 4 сортів винограду. На сьогодні всі 4 гарно розвиваються, мають по 2 зелених пагона (основна та запасна бруньки), а також мають гронки, які думаю що цього року вже дадуть врожай на пробу. Із винограду "растрьопа" зробив закладку лози для формування прививки в наступний сезон. Думаю що так буде краще.
×