Перейти к содержанию

Ander

Активные Пoльзователи
 • Публикаций

  510
 • Зарегистрирован

 • Посещение

Репутация

1 437

4 Подписчика

Информация о Ander

 • Звание
  Пчеловод
 • День рождения 30.03.1973

Profile Information

 • Интересы
  матководство

Общая Инофрмация

 • Пасека в
  Украина
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  71-100
 • Ульи
  дадан корпусной,улей-лежак
 • Порода пчел
  Carnica, Karpatica.

Посетители профиля

2 641 просмотр профиля
 1. Карпатська бджола

  Лаболаторії Іспанії та Франції, Німці не упираються ,маючи також незалежні генетичні дослідження, тому не визнають карпатку як окрему породу.В них значиться як популяція бджіл які населяють Карпати.Доречно сказати там інформація є і про македоніку. А досліджувалося те що було подано з Руминії та Молдови.Бджола для досліду була там також з України,але як місцева. То що добились визнання то похвально,то що в бібріді прописані тоже добре.Але бджіл племінного ядра чи тестових повний нуль.Більшість зареєстрованих плем-пасік тільки на бумазі.Ізоляції як такої нема,тому ганяють криміналом бакфастчиків і інших.А де раніше були? Зараз треба опікуваться в Україні своїми бджолами,а не думать за інші держави.Бо час такий може настати що Україна карпатку начне закуплять в інших державах.Скажите ,що він пише? З таким настроєм і селекцією таке може статись. Визначення в beebreed.eu Німцями про карпатку(гугл переклад): Для BeeBreed Apis mellifera carpatica обозначает популяции пчел, которые находятся в Румынии и Молдавия защищена законом под этим именем. При этом мы не подразумеваем какого-либо утверждения о том, A.m.carpatica является действительным подвидным названием с помощью Международного кодекса по зоологическому Номенклатура. В общем, BeeBreed следует определениям подвид Энгель [3], в котором рассматривается A.m. carpatica как младший синоним A.m.carnica. Энгель следует за Рюттнером, который не упоминает А. carpatica, и описывает пчел Карпатской области как A.m. карниkа и А. м. македоника [13]. Однако для статуса как подвида нет единого мнения среди ученых, поскольку A. m. carpatica используется как подвид названия в научных исследованиях и по сей день [12]. С уделением особого внимания сохраняя местно адаптированные пчелы, их рассматривают как отдельную размножающуюся популяцию в BeeBreed и называется A. m. carpatica.
 2. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Хватит на работе "Матководство "читать два года,переходите к практике,тоесть заведите пчел.Тогда не будете по темах ерзничать,а знать что к чему.
 3. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Така комбінація дала по меду під 100кг в сім,ях на стаціонарі.Незважаючи що матки ш.о. у вуликах бджоли було достатньо(два на 300 через роздільну решітку + одна 145з верху).Зимівля 2017-2018 без проблем(70% мед,30% цукор).За сезон відбудували 12 рам вощини+ корпус рамок на 145.Гніздо підливали,але не критично.Під кінець сезону сім,ї не просіли.Зараз щільно обсижують 7 і 8 рам.В звязку з пізнім(золотарник)взятком бджолосім,ї ідуть майже на меду.По миролюбності та усидчивості за весь сезон по 4 бальній системі даю оцінку 3,5.Тобто працював в основному без димара та сітки.Важливо те ,що імбрендності як такої не замітив.Бджоли не роїлись,мисочок навіть не тягнули,тихої заміни не було.Короче за 2017-2018 рік сім,ї тестовані,матки живі та у вуликах бджола готова до зимівлі. Є також мінус: таку точно комбінацію повторити не можу,в племінну сім,ю(2а.71643) залетіла неплодка та вбила господиню.Тобто трутня такого в мене нема.Хоча в когось може з тих маток 2016 року і залишились матки.Готові комбінації є в Богдан1. Но а в мене декілька маток продовжувачок цього роду. А матка 71503 в Ів.Михайловича.
 4. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Добре що все так добре склалось,але висновок вже буде в слідуючому році.
 5. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Я разом з Богдан1 робили ш.о. 2а.99-120-71503-2015 на 4а.99-120-71643-2014.Результат дуже хороший.Бибрид заявив 5% імбрендності,але те що в мене є нічого такого не показало,,хоча під осінь на рамках пропуски були..Зато по роботі бджіл в сім,ях з цими матками то так.Одним словом за два роки тест прошли на відмінно.
 6. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  "Лучшее" из интернета обьясняет то неправильно. Групу маток тестировала Regina Beeker( код 17-238),среди их и даная матка которая прописана на Тизлера,если она проплатила за маток,то племматериал принадлежит Регине,а там уже Тизлер или Рауш прививался.Хотя может Тизлер дал маток на тестирование безплатно,тогда имел право потребовать даную матку обратно.Вот по этому разница в обьяснении большая. Второй прокол: трутни не от 6-42-19-2015,а от ее групы дочерей выставленых на Лангеоге,но прописывается на ихнюю маму. ХПП- не принцыпов а признаков. Известковый расплод:не велась селекция??? Абсурд полный,а сколько показателей от других маток 95% и выше 100%? Такого есть полно.Смешно,что немцы в этом плане запороли селекцию. Делается простой тест на расплод,тоесть повреждается крытый раслод ,за сутки пчелы чистят их и далее высчитывается процентное значение в групе аналогов. Человек расказывает хорошо, но подучиться надо.
 7. "Лучшее" из интернета обьясняет то неправильно. Групу маток тестировала Regina Beeker( код 17-238),среди их и даная матка которая прописана на Тизлера,если она проплатила за маток,то племматериал принадлежит Регине,а там уже Тизлер или Рауш прививался.Хотя может Тизлер дал маток на тестирование безплатно,тогда имел право потребовать даную матку обратно.Вот по этому разница в обьяснении большая. Второй прокол: трутни не от 6-42-19-2015,а от ее групы дочерей выставленых на Лангеоге,но прописывается на ихнюю маму. ХПП- не принцыпов а признаков. Известковый расплод:не велась селекция??? Абсурд полный,а сколько показателей от других маток 95% и выше 100%? Такого есть полно.Смешно,что немцы в этом плане запороли селекцию. Делается простой тест на расплод,тоесть повреждается крытый раслод ,за сутки пчелы чистят их и далее высчитывается процентное значение в групе аналогов. Человек расказывает хорошо но подучиться надо.
 8. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Если подумать ,то можно на протяжении сезона проконтролировать молодую лупящуюся пчелу.Зачем? Контроль на "рыжиков",ктобы не залетел в пчелосемью,но одно-двухдневную пчелу различит и начинающий пчеловод.Вот вам и анализ на цвет пчелы.
 9. Ф1 и последующие гибрид не контролированый, G1 и последующие гибрид,но контролированое спаривание в границах популяции(породы).
 10. При искуственном осеменении ошибочно говорят и пишут оплодотворение,при значении поколений маток в нас говорят ошибочно Ф1.В Германии и Австрии Generationsfolge1(G1) будь то чистокровная линия или же линейные кросы. Ф1 лучше понимать матка чистокровная а папа неведом.Кстати в бибриде неведомые материнские и отцовские семьи значатся (?-?-?-?-?) . Пример поколения пчеломатки 2016г. Карла Пернера:
 11. Порода пчёл Карника (A.m.Сarnica)

  Вася мабуть не допоможе ...Як людина похилого віку та з великим багажем знань, та стажем в бджільництві В.А.Гайдару не гоже таке говорить без обгрунтування. Приклади 70х-80х років не доречні. До України Кубань(Краснодарський край) відношення ніякого немає. Реалії сьогодення по расах(породах) бджіл зовсім не ті ,на що грунтується поважний пан. Адже не мені одному за останній десяток років на практиці ясно що карніка рулить,бджола з стабільними показниками яка завжди з медом.Що Австрйська ,що Німецька карніка з року в рік не перестає дивувать і це правда.А що ми маєм по бджолах з Карпат?думаю відповіді шукати не треба. Якщо мова була про бджоли за Рубежем,то нагадаю за Кавказ:За декілька років використання бджіл з Мукачево в зоні Кавказу відгуки не завжди хороші. ПО словам місцевих пасічників -"їх розвели". А карніка з України від різних матководів працює і ще раз працює.Навіть на високогір,ї Кавказьких гір пасічники з медом і не малим. Зимівля відмінна,розхід корму мізер,опоношення нема.Ніяких крадіжок,бджола працює сама!!!! Особливо хвалять Ф1 Тр-07 Хольткампа,сім,ї справляються з роботою на високогір,ї. Да і питання буцімто карніководи ринулись в гори Карпат з карнікою для обліту,мовби кінці приходять: да не кінці приходять,просто таке поєднання ще раз підтверджує що карніка-карпатка одне і теж.Висновкі в мене є по двох групах аналогів,чи морфометрія,чи по поведінці,чи роботі. Ну мабуть і останнє: для чого було В.А.Гайдару раніш в Шенборні карнікою Vt з Кірхайна (10шт) мішать трутовий фон?проситься маток своїх облітувать в Австрії???? на облітниках карнікі??? Парадокс панове,та ще який!!! Тут карніка погана,а тут облітувать маток.Мабуть припекло. Пишу,бо знаю що автор обговорюваного відео напевно цікавиться форумом,адже в неті розуміється.
 12. Паспорт матки

  Іван Михайлович я не помилився.Мова йде за такі паспорти(38-09) bj.tochok.info/Pedigree/Carpatian-Sinevyr(RIV)-2018 Муха Ярослав тут нідочого.
 13. Паспорт матки

  Паспорт не оригінальний точно.Хоча як би виписаний членом ГО ОМУ.
 14. Карпатська бджола

  Все що пишеться в даній темі про карпатку,тобто відгуки.
 15. Карпатська бджола

  Чим видає?Тим що штучно з 90х вибраковували всіх маток не чорного кольору? Стандарт вучковської є,але генетично збіднілі типові бджоли.Як-то Халенков казав:для прикладу ключ на 24 для автомобіля є,але не до всіх гайок підходить. Якщо перевести на нашу мову,то через колір маток які були раніш різних відтінків кольору загублено багато добрих генів.І колір меду не носить ,якиб були мирні бджоли(стосується не тільки карпатки). Доречі наскільки знаю, Василь форум читає ,хоча не зареєстрований і вкурсі всієї писанини про карпатку.
×