Jump to content
Форум на ТочкУ

Охмалина

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  512
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2,202

5 Followers

About Охмалина

 • Birthday 11/30/1952

Profile Information

 • Location
  г. Камянское (Днепродзержинск)

General Information

 • Пасека в
  с.Николаевка Петриковского р-на Днепропетровской обл., тел.: 050-833-57-18; 097-925-90-56.
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  лежаки и многокорпусные
 • Порода пчел
  бакфаст, итальянка

Recent Profile Visitors

2,681 profile views
 1. Сегодня я тоже решил пройтись по окрестностям в радиусе 100-300м от своей пасеки и глянуть состояние акации и всей растительности: Акация белая у нас растет двух видов: с колючками и без (на фото образцы слева и справа соответственно). Почки на обеих только понабухали, центральные почти все сухие, при сломе - их основание черное - значит помороженные. Зеленеют и кое-где появились первые листочки. Короче, большинство деревьев с подмерзлыми почками, но есть и не пострадавшие, но их мало. При таком раскладе рассчитывать на мед с акации вряд ли стоит. В ближайшее время,как будет лучше погода, проеду по окрестностям в радиусе до 2-х км от пасеки, чтобы иметь окончательную картину по акации.
 2. И у меня в нуклеусах вышли с маточников первые матки итальянки:
 3. Наконец-то, только что, и у нас пошел хороший, как с ведра, дождь. А то с вчерашнего дня капает по 5 минут, только пыль прибивает. Но, наверное, не надолго, т.к. тучка небольшая. +11*С, пасмурно, северо-западный ветер.
 4. Виводю ранніх маток не перший рік (навіть тему колись тут відкривав про це), були навіть березневі. І на їх якість не скаржусь, все нормально. Для них нуклеуси більші на рамку 1/2 даданівської по вертикалі і бджоли трусити треба більше, собівартість їх, звичайно, вища... Торішня італійка, що почала черву 5.05.19р., зараз має 2 даданівських корпуса бджоли.
 5. У мене сьогодні +18*...19*С, але то сонячно, то хмар нагонить сильний південно-західний вітер. А бджілки працюють добре; порозквітали яблуні Спостерігав сьогодні літ трутнів і вихід молодих маточок на обліт з нуклеусів.
 6. У мене цієї весни в явних лідерах по розвитку дочки тестової групи від В 93, яку в 2018 возив на Федотову косу неплодкою від Броніславовича: ivg.18_B45(GBI) fk B81(GBI).
 7. Сьогодні у нас значно стало тепліше: сонячно і майже без вітру, +16*...+18*С. Бджоли активно включились в роботу, стали значно лагіднішими. Закінчують у нас квітувати черешні, груші і сливи, а в самому розпалі - вишня, на лугах - кульбаба, ракита. Розпочинають - яблуні, на полях - ріпак
 8. Зранку було +3*С, сонячно, але холодний північний вітер, після обіду - змінна хмарність, сонячно, +13...12*С,вітер посилився, на вечір обіцяють невеликий дощик. Прохолодно. З цвіту ранніх груш полетіли уже пелюстки, ще квітують черешні, вишні, де не де починають заквітати яблуні, багато кульбаби. Бджоли літають слабо, багато сидить на воді.
 9. . Погода сьогодні у нас супер, хоча вранці був на грунті невеликий заморозок. Сонячно, періодами невеликий вітерець, небо чисте, трохи є димка, але без запаху гарі і диму, в основному штиль, +16...17*С.Сплошні обльоти, а після - включаються в роботу. Квітують груша, вишня, черешня, тюльпани, кульбаба. В фазі рожевого бутону яблоні. Почали виходити з маточників в нуклеусах перші цьогорічні матки пробної закладки.
 10. Исходя из теперешней погоды - то не раньше 9 мая. У меня в селе вероятно будет почти как в прошлом году - около 15 мая.
 11. Сьогодні, особливо зранку, у нас в повітрі димка смогу(пиль і запах згарища) відлуння пожеж Чорнобильської зони дійшли і до нас. Сьогодні було переважно сонячно, +14...15*С, після обіду вітер майже стих - тож бджілки політати... А ввечері знову потягнуло прохолодою.
 12. У мене після Великодня повинні виходити з маточників пробної закладки. Зараз готую нуклеуси ЕППС на рамку 1/2 300мм під заселення:
 13. Та Вас я ні в чому не звинувачую. І з Вашими твердженнями в останніх реченнях повністю згоден.
 14. Ви все вірно пишите, але недозапліднена матка (як приклад, при ШЗ дозою 3мкл) починає сіяти як мінімум після того, як пройде 15,а то і 20 днів. За своє життя(а мені уже за 66) я щось не пам`ятаю, щоб в другій половині квітня - на початку травня не було жодного погожого дня. Не можна категорично говорити, що ранні матки неякісні, це неправда! .
 15. А яка на вашу думку ймовірність вильоту якогось "кривого" (неповноцінного) трутня при несприятливих погодних умовах? Матку, зрозуміло, бджоли виганяють на паркування, а йому чого не сидиться в теплому вулику? . Та й матка при вильотах запліднюється не тільки одним трутнем, а декількома. І всі повинні бути "кривими"? . Ну-ну, пофантазуйтепофантазуйте.
×
×
 • Create New...