Jump to content

asaltan

Активные Пoльзователи
 • Content count

  2,369
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by asaltan

 1. Ви зобов'язуєте мене весною підписувати контракти, а цей час їх на новий врожай імпортери не підписують - ждуть достовірних відомостей про врожай. Форвардні контракти мають сенс, коли хтось когось кредитує (дає наперед гроші, пакети, вощину, тару). Якщо цього немає, то навіщо збільшувати ризики? Пасічник не візьме на себе відповідальність за невиконання договору (в потрібний момент продасть хату і закупить для мене мед на стороні?). Пасічник навіть не хоче оцінювати якість своєї продукції. Можливо він у невідомий момент запропонує невідомо що і скільки, а воно мені потрібно? Я змушений оцінювати пасічника і його пасіку, а це додаткові витрати. Як можна домовлятись з невідомим ніком, якщо невідомі ні місце проживання, ні параметри пасіки, ні ПІБ, ні навіть стать. У цьому випадку оборудка із звичайної купівлі-продажу перетворюється на гру. При теперішніх умовах це непотрібно нікому.
 2. Різні частини партії меду будуть мати різні забруднювачі.
 3. Думаю, що ми їм не цікаві. Декілька років тому китайці хотіли одержати фасований в 400-грамові пластянки мед, ми готові були відправляти 20 тон в місяць, а їм потрібно 200 тон. Так і розійшлись...
 4. Ніякої небезпеки від цієї партії не бачив (ще не існувало надійних тест-систем для ІФА на синтоміцин), а віносно вологи, діастази, ОМФ усе було чудово, можна було цей мед використовувати для покращення середніх показників інших партій.
 5. Думаю,що одна, якщо Ви бджіл не лікували по ходу і поля соняшника не труїлись під час взятку.
 6. Якою мірою міяєте, такою і Вам відміряють (Євангелія від Матея 7:1-8)
 7. Ми перевіряємо на 11 антибіотиків. А чому саме 4 комплексні проби?
 8. Одна качка з одного точка (лікування в усіх бджіл - однакове).
 9. Нехай експортує той, хто відбирав проби (думаю, що проби для Intertek не SGS відбирав).
 10. Під кожен контракт - свій набір вимог, але основні для соняшникового меду: Діастаза >= 12, ОМФ <= 6; Вода <= 18; Відсутність антибіотиків.
 11. Спитайте у ветеринара, вони якось сюди заходили або подивіться інструкцію про проведення огляду пасіки.
 12. Українські ветеринари майже нічого не перевіряють, але перевірити наявність води у Ваших бджіл вони зобов'язані. І якщо бджоли будуть пити воду деінде, а не Вашій ділянці, то тримати бджіл там не можна, принаймі продавати мед від таких бджіл повинні заборонити з відповідною відміткою у ветсанпаспорті!
 13. А що тоді "партія меду"? Спочатку пасічники об'єднують декілька партій в одну для підвищення ціни, а коли ми знаходимо антибіотик, розбивають і просять перевірити окремо (робимо, але за додаткові гроші).
 14. Практично - більше 5 тон. (Я не вірю в існування таких однорідних партій меду, хіба що у Тюркіна).
 15. 1т - 26грн/кг; 2т - 26,50грн/кг; 3т - 26,70грн/кг; 5т - 26,80грн/кг...
 16. Саме так. Одна з причин відкрилась позавчора. В 2017 році ми прийняли у свого старого клієта-пасічника 4,5 тони меду. Цей мед був забруднений синтоміцином, на який ми почали первіряти через 3 місяці. В результаті - мед попав у 3 партії, одну з яких довелося повертати з США, одну - із одеського порту, одну тормознули у себе на складі. Це вибило нас із ринку США і вивело із обороту декілька десятків тисяч доларів. Позавчора прийшов цей пасічник і сказав, що вивиявив диверсанта і то - випадково. Він сам вирішив ворощувати бройлерів, але половина чомусь пропала. Пішов консультуватись до сусіда, а той навчив, що треба птахам регулярно давати антибіотики (саме такі, як ми виявили в меду). Бджоли, незважаючи на наявність води на ділянці, літали пити до сусіда, лікувались самі і забруднювали мед. Були також інші причини... Але проблема не тільки в невеликому розмірі партії меду в закупівлі. Великі партії можуть бути тільки на соняшнику, який не можна продати за нормальною ціною, тому ми перейшли на закупівлю невеликих партій акацієвого меду або різнотрав'я, на яких заробіток більший. На мою думку - майже усі великі партії "майського" меду містять фальсифікат (Ви не уявляєте, скільки такого меду "зависло" на складах експортерів). Основна причина - "творчість" пасічників і збільшена вимогливість імпортерів.
 17. Майже завжди в партію входять 1-2 пасічники з 3-5 тон, а інші - від 200 кг (знижка по ціні на 5 грн/кг від максимальної, зараз це 22 і 27 грн/кг).
 18. Партію меду 20 тон ми збираємо від 25-35 пасічників, тобто 570-800 кг/пас. Якщо припустити, що вони здають соняшниковий мед один раз (а ми стимулюємо це збільшенням ціни за розмір партіїї), то для одержання 80 тис.тон соняшникового меду потрібно 100-140 тис.пасічників. Звичайно, достатньо багато таких малих пасічників (медозбір до 250 кг), що не з'являються на оптовому ринку, але оцінити їх кількість я не можу. Зрештою, вони несуттєво впливають на ринок маток/пакетів чи на експорт меду.
 19. А усі пасічники України зроблять витрат на 400 тис.* 5000 тис.грн. = 2 трлн.грн. Це бюджет України. Не вірю!!!
 20. Підсумки експорту меду з України за останні 6 років:ExHoneyUa2005_2010.xls.
 21. За січень-листопад 2019 року Україна експортувала меду на суму, тис.дол.: Німеччина 20740, Польща 18903, Бельгія 10689, інші 40412, Всього на 90745 тис.$. загальною кількістю 49739 тон за середньою ціною 1,82 дол.США/кг. За листопад експортовано 7041тон за ціною 1,79 дол.США/кг на суму 12569 тис.дол.США. За 11 місяців у 2018 році експортовано 41741 тон на 83553 тис.дол. за середньою ціною 2,00 дол.США/кг. У 2019 році Україна імпортувала із Данії, України та Німеччини 22 тону меду на 58 тис.доларів.
×