Jump to content
Форум на ТочкУ

Uran

Активные Пoльзователи
 • Content Count

  1,212
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,455

1 Follower

Profile Information

 • Gender
  Male

General Information

 • Пасека в
  Тернопіль
 • Стаж
  свыше 25 лет
 • Kоличество семей
  41-50
 • Ульи
  рут,дадан,Канадський шестирамочник
 • Порода пчел
  бакфаст.

Recent Profile Visitors

2,915 profile views
 1. Рояться всі нормальні бджоли. Але хай буде, поясню. Матка минулорічна, що обліталася під вересень. Відбирався відводок і червила досить сильно, є відео. Рій не летів далеко, а сів недалечко на гілля вишні. Відео зняте 16 липня і ось результат. А ще невеликий рій вийшов в сильній безматочній сімї що була вихователькою і теж на гілку яблуні низико сіла.
 2. Шіснадцятого липня наш рій від F1 Бальтрум вийшов. І це був другий рій в цьому році бакфаста. Так от, вчора знімав відео і повністю крім однієї бокової і меду і розплоду, тобто і пару ремок і відкачати можна було би. Якби це центральна чи східна частина України, то мабуть би і магазин меду ще був. Відео в фейсбук поки на моїй сторінці. І як прийшов рій і заселення знято моїми синами. Тримав я і карпатку і карніку і свій вибір зупинив на бакфаст. Хтось вибирає карніку і задоволений. Умови по Україні різні і кожен вибирає своє.Показовий вулик з минулорічною маткою від В217ї дав два магазини меду і тепер має два магазини плюс рут меду і ще в розріз дав один рут з вощиною...але медозбору вже тиждень нема, жара стоїть висока. Що принесуть, то і буде.Незнаю як у кого, але цьго року медом не похвалишся.
 3. Ви мабуть поліцейський , роти неугодним затикати. Цей Косте вже засидівся в темі бакфаст і тільки бажає долити дьогтю в бочку меду. Дійсно якби щось толкове радив,, а то йому все в бакфасті не подобається ...Той хлопець кохається в карніці, то хай там. Це так ніби зайшов в гості і скандалить і обс...є. Ваш цензор Мико, от йому і кажіть.
 4. Тут мова про бакфаст, а карніководам тут нічого мудрувати.
 5. Особиста рекомендація Томаса Руппеля на представлений матеріал бакфаста на Амеланд і Бальтрум.. Вже багатьом не є секретом , що В106ІС являється надзвичайно консолідуючою якості бакфаста і представлені від неї на Бальтрум минулого року і на трьох облітниках Європи цього року батьківські також є дуже цінними. Представлена в 2018 році на Амеланд В712JtB також показала свої позитивні якості в потомстві і також використовується багатьма заводчиками бакфаст в Світі. Представлена в 2016 році на Маркен В59MKN є дуже консолідуючою в однорідності окрасу і великих сімях бджіл. Можна позитивно згадати і В100PJ представлена не лише в Європі, але і в Україні.
 6. В них є можливості і вони мають дуже хороший бакфаст різного походження і свої продовження ліній. В Коняєва можна бачити в Педігрі Бакфаст його лінії, а от Євгеній Рудь не виставив чомусь. В цьому році на Амеланд і Бальтрум були дуже сильні лінії бакфаст. Я з Амеланд не взяв і буду користуватися матеріалом товаришів по боротьбі за бакфаст.
 7. не маю повноважень за нього говорити . Пробував питати у нього раніше, але получив от ворот поворот, так же як і від Вас. Звичайно у Толіка Котелевського, мабуть такого знаєте, залишається хороший матеріал бакфаста в предках деяких моїх маток...а далі він сам може сказати своє бачення.
 8. Пауль Юнгедьс, Жос Гут, звичайно Томас Руппель, Рольф Кольбе, Клаус Ференбах(FF), Хайке Аумайер,Кристиан Салау, Бернд Брикс, Юрген Браузе, Штефан Люфф,Манфред Дайхман, Анатолий Коняев, Евений Рудь
 9. Він вроді з Лісків, такий в окулярах, Віталій, приїжджав до мене раніше на марседесі, тепер інша машина. Питайте у нього. А писати з чого надіслано, то мені байдуже
 10. Не заглядав йому в вулики, інакше написав би , Та і далеченько їхати в ту долину. Раніше він в мене брав бакфаст і українку, тоді перейшов на карніку і карпатку, а далі буде видно. В мене в травні і початку червня взяток був, але такий собі, з медом були всі. А вже до липня до середини знову пішов взяток і тоді нормальний. Тодіж і вийшло два рої, один від Ф1 Бальтрум, минулорічної матки кінця серпня виводу( це вже пізновато було) , але показник дали хороший, поведінка і медопродуктивність окей.. Ще замітив що з одної рамки бджоли можна створити з весни нормальну сімю, але мені не повезло, давши неплодок які пропали при паруванні, втратив час і вже з нуків давав маток в кінці травня. Надіявся на удачу з безрамковими пакетами карпатки, але погода була повна ср..ка і не було потрібної кількості маток в результаті..Кращі в шестирамочниках стали сімями потім, а гірші тільки досягають шести рамок, через пізню підсадку плідних маток і ще відбір з тих же вуликів маток для створених сімей.
 11. Приїхав до мене чоловік, що тримає за півтора кілометра в долині карніку, каже меду нема, набриск лише. То я з тих раніше відкачених Ф1 від В217х почав знімати корпуси один за одним. В верхньому набриск, нижчий чуть меду, далі Рут в меді свіжому і в гнізді мед і розплід з маткою минулорічною. Той втік подалі, бо як відкрив корпус, то літало пару бджіл і пару вкусило мене, але не зважаючи робив роботу і вже не трогали. Погода якраз міждощова була. ...Переконався що таки бакфаст і силу має і носе меду.. Там де сахаріка після відкачки, то розділив два рути і з розплодом і маткою і двома магазинами відставив в сторону, а залишив Рут з медоперговими рамками і магазин. То дав їм матку з нука від дочки В299 Пауля Юнгельса облітаною з В140 Томаса Руппеля(Дочки 140ї були батьківськими на Лаутенталь, вониж сестри В217ї. Того року збільшив кількість дочок від В74ї що несе крові В106ІС і Амеландовську В12JtB , тому що нарощують велику силу бджоли. Скажете що сам себе рекламую, то пишіть за своїх. З Федотової Коси залишив В 37му що обліталася з В11GBI і від 319ї Тєплова з В300ю лишив. та сіє вже во всю. А від В300ї і В11Тєплова ще не сіє. Добре себе показали дочки В28ї, що від Рольфа Кольбе, хоч бджола і всяка, але мед несе добре і спокійна, цеВ3400RKR i B28RKR/m.l.////+B19BB. Думаю що і в інших що мають від Кольбе маток, такіж результати, або і кращі. Бо в нас медозборів таких нема як в Центрі чи на Сході України.
 12. У Вас дуже хороший матеріал бакфаста і від них не дочекаєтесь доброго слова. Вважають що їх бакфаст це бомба, а у інших так собі, що і уваги не варте. Хай повчаться у німців і європейців толерантності і співпраці.
 13. В Фейсбук Тарас Триль предлагає хороший матеріал, у мене є для іншої пасіки острівна інституту . Що до бакфасту, то потрбно було би Свєтілам Українського бакфасту пояснити походження бакфаст і передумови створення породи....Пропогандована з Америки італійка, що там давала величезні сімї і добрі медозбори, вплинула на ринок тодішньої Європи.Масово завозять маток італійки...І з привозом тих маток в Європу прийшла ЧУма в вигляді ТРАХЕЙНОГО КЛІЩА. Не буду перечисляти країни, куди ввозилась італійка, але крім Англії, вона попала і в центральну Україну.теж. Падіж сімей англійської темної зафіксований повсюдно. Пасіка де працювапв молодий Брат Адам не постраждала так як інші. Але ця бджола італійка привабила своєю високою плодючістю. Американський варіант італійки-перенощика трахейного кліща відпав і з північної Італії було замовлено партію маток італійки. Поєднавши трутнів англійської темної з матками італійки в розведення пустили їх дочок, не допустивши виведення від них трутнів італійки, брали від тих дочок ще виводили в цей же сезон дочок(внучок початкової італійки. От тоді цих маток використали в широкій селекції...далі було поєднання з Французькою маткою...далі з Македонською маткою...і до Сахаріки, Монтиколи-Елгона і Приморської. Але стабілізуючим фактором є і був КЛАСИЧНИЙ БАКФАСТ.
 14. Не рійлива в основному, велика кількість бджоли з весни, бджола спокійна при роботі з корпусами, перед дощем бажано димнути разок і розбирай гніздо і корпуси.. На рівні італійки по червлінню і кількості бджоли восновному. Це не моя, а загальна оцінка по Україні , Польщі, Німеччині .Розплід пошкоджений штучно, викидають восновному за 30-35 годин чітко. Експеримент пробував по просьбі друзів. Також(хто памятає) показала себе В158 ма Руппеля. Матки від 140ї є ще, у Вані Фабро, у мене поки є і готуєм в зиму 2021го.. Тут важливо, що вже дочки від них працюють по Україні, а їх сестри є на Лаутенталь 2020, як батьківські. Це таки щось має вагу. Брав маток у Лєни Приходько для ШЗ в Тєплова з В163 ніби...Попробую В37 що була на Федотовій Косі, дочок від неї лишу зо пять, що покажуть.. Хто буде мати від Амеланд 2020, там дуже цікавий матеріал виставлявся. НЕ гірший на Бальтрумі і Хог.
×
×
 • Create New...