Jump to content

Uran

Активные Пoльзователи
 • Content count

  1,147
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1,355

General Information

 • Пасека в
  Тернопільська область ,Збаразький район
 • Стаж
  16-25 лет
 • Kоличество семей
  51-70
 • Ульи
  різних конструкцій і корпусні 300 +145,230+145
 • Порода пчел
  бакфаст, українська степова

Recent Profile Visitors

2,597 profile views
 1. Воронин Николай Романович
 2. А Ви що хочете щоб в Україні зупинили весь транспорт, зупинили всі заводи і фабрики і повстали...теоретично це був би кінець тій системі що існує, де багатії з жиру бісяться , а народ якось ніби і існує. Але вже було...дивіться в Ютуб-Джон Коннор, про Нью Йорк. Де брешуть що Колумб Америку відкрив...а там такі махіни будов старовинних і масово по всій Америці і Канаді і не тільки.. а потім заново заселяли Америку. .Бакфаст треба селекціонувати під наші бурхливі взятки і працювати як в Канаді-один тип вулика, або два. Дадан і Рут. А то кожен щось понапридумує...
 3. Справа в тому, що для впровадження штучної вощини потрібні сильні, не в нашому розумінні, а в світовому.
 4. Можливо тому що Ви прикупили карніку, тема БАКФАСТ є рекламою власників карніки. Що у них нема сторінки КАРНІКА?
 5. Замовив рамки по рекомендації Матковода з пропилом і з гофмановськими розділювачі на 35, а не 37мм. Це для рамок зі штучною вощиною і шестирамочники як у Назарія з Канади. Годівниці і видалювачі бджіл по типу Іана Степплера- дешево і ефективно. Як буде то покажу. Скоро типа весна, зима пролетить і треба буде бакфаст обробити щавелькою. Вже другий рік підряд одна сімя бакфаст з маткою Ф1 від В1KOR коли відібрав матку, то незважаючи ні на що прийнятих маток заміняли і дозамінялися до того що в результаті трутнів купа і так і прийняту знову матку замінили і не прийшла з польоту. Сімя загинула в листопаді від малочисленності. А от затрутневіла сімя інша пийняла матку неплідну, яка обліталася і витягнула сімю до рівня перезимування. Так що буває і таке.
 6. Уважно прослухавши відео Іана Степплера про його зимівник, можу сказати що він говорить що ті бджолосімї з матками походженням від таких то матководів. походженням, а не взяті у них безпосередньо. В іншому відео про виведення маток він говорить і показує як виводить свій матеріал маток. А наша творчість вже затягнулася. Якщо початково Юра тримав і карніку і бакфаст, то тепер рівень роботи з самим бакфастом зростає у нього.. На жаль він не показує (байдуже матки) свої лінії бакфаста хоч би на прикладі однієї сімї в розвитку. Тобто показати вулик лінії А,лінії Н і по лініях один вулик хоча би... Теж стосується бакфаста що на Федотовій Косі та інших. Це нагадує якусь підпільну діяльність. А прирівнювати селекцію бакфаста до ціни на мед, це не для нас любителів породи, а для жлобів які все вимірюють грошима і сіюминутною вигодою. Так що любите бакфаст, то розвивайте його до рівня наших бурних медозборів. Адже і ті початківці бакфаста теж брали звідкись матеріал матой і працювали з ними. Хай щастить!
 7. Якщо запевняють що українська степова відповідної лінії неплідна і вона на моїй пасіці обліталася і бджоли її по розвитку дуже добрі, а злоба аж зашкалює, то мені такі бджоли не потрібні хоч би вона мала всі параметри українки. В компетенції Арсена Майстерчука я поки впевнений. І дана сімя і її потомки були в рамках допустимих для нормальних бджіл. Минулорічні відводки -сімї від Бакфаст В1 моєї були восновному з допустимою агресією і спокійні були частина., але по розвитку вони мене радували. Це матка від Вадіма Госсена від В745ВМН матки і з В10 ВМН облітана була. Чому бакфаст не пішов в Англії це питання залишається. А в США восновному тримають мішану італійку з карнікою, з приморською(далекосхідною), з кавказькою і саму італійку і бакфаст також тримають і саскатраз теж. Майже так як у нас все перемішано, але там рівень професійності на високому рівні
 8. Побачивши відео в інтернеті"Пасічник Назарій" вже зрозумів що ми в Україні і не тільки, живемо позавчорашнім днем в бджільництві. Така сила бджіл іде в зиму що жах, які там заставні чи утеплення... Спілкувався з Вадимом Госсеном і заявив йому про потребу завозу в Україну бакфаста по розвитку як в Назарія і вислав йому відео...ні отвєта ні привєта....та Бог з ним...Хоча дещо таки розказав Вадім що є у них щось подібне в лініях бакфаст. Назарій всі відкрито показує, а від німців не дочекаєшся такого.
 9. Один бакфаст на всій пасіці і єдина українська степова ШЗ від Паланочки, це для ШЗ на майбутній рік з Вашого дозволу до Ваших бакфаст трурнів. також була одна італійка сімя і маток Вам передав для ШЗ з В12 і маю хороший результат-чотири зимуючі бджолосімї, дві з яких мене радують. Була спроба утримувати українську степову паралельно, але забракував усі. Не буду перечислювати ті хозяйства звідки брав матеріал...на відео все задокументовано.
 10. А для чого тратити час на дві, як всі зусилля спрямувати на одну, яка є кращою чи може такою стати вашими зусиллями
 11. Тримати на одній пасіці дві несумісні породи це лише бізнес. Якщо бакфаст Вас не радує, то тримайте карніку. Виводьте своїх класних маток, як це робьть Назарій чи Іан Степлер і закінчуйте з утриманням купи порід. Приставайте до якогось берега.. І будуть у вас класні бджолосімї і матки свої. Але потрібен системний підхід. Колесо вже придумане, його треба вдосконалювати. Переважна більшість пасічників живутьпозавчорашнім днем що до утримання бджіл і систем вуликів.
 12. А маса пасічників що не тримають на одній пасіці і бакфаст і карніку. Це що від любові до порід цих. Просто бізнес і не більше. Якщо я і візьму карніку. то для селекції в лініях бакфаст ШЗ. . І італійку брав виключно для селекції в бакфаст. І це і української степової стосується теж. Для ШЗ з бакфаст трутнями. І бла бла бла.
 13. Кавказька бджола ідеально підходить для самого Кавказу, але тамтешні деякі специ навозили туди карпатку, а ще раніше італійку і все те змішалося і залягло в генотипі і частково в фенотипі(зовнішньому вигляі і повадках). Так як в українській степовій... Але основні характеристики збережено і відтворюється. В нас на Україні є місця, де медозбори короткі і медодаї малі і тут незамінною є кавказянка. Суть кавказянки є її потужні крила і селекцією її можна займатись лише в місцях рідних їй-тобто на Кавказі. Варіантами близькими є Альпи, Карпати...тобто гориста місцевість. В іншому разі частково втрачаються її основні характеристики.
×