Перейти к содержанию

Активность

Лента обновляется автоматически     

 1. Последний час
 2. Извините, но я иногда не все вами написанное могу понять,не поддается логике в моем понимании. Вы пишете, Делая громкое заявление, что Целле к выбраковывают, но тут же
 3. Вывод маток

  Просил бы рассказать об одной стороне матководства, если кто то об этом что то знает. Интересно, а практикуется ли в Германии и Украине такое? Скажем, человек приезжает к какому то производителю маток или просто к какому то пчеловоду со своим прививочным ящиком - стартером, тот дает ему свою рамку из улья с племенным открытым расплодом, человек сам прямо на месте прививает себе скажем 30 личинок и уезжает со своим прививочным ящиком - стартером домой. Какая цена одной личинки в таком случаев в Германии и Украине и много ли пчеловодов такое практикуют? И возможно ли было бы таким образом привить себе скажем 30 личинок бесплатно? Практикуется ли и такое благотворительное действо и насколько широко? Наверное есть какие то пчеловодческие сообщества, которые безвозмезно помогают своим пчеловодам. Ну, типа благотворительность для пчеловодов. Есть ли такое в Украине? Просто видел в одном видео, что один матковод в Германии некоторое количество даже свои маток просто так кому то отдал. Если речь шла о матках, то наверное там такое практикуется и с обычными личинками от породистых пчел для прививки. Почему появился такой вопрос? Просто в Украине недалеко от себя спросил одного матковода о том, можно ли было бы у него привить для себя в свой прививочный ящик - стартер 30 личинок его карники, на что он ответил мне, что можно, но он хочет, чтобы ему заплатить при этом по 0,37 доллара США за одну его личинку. Есть ли здесь на форуме кто-то из Ровенской области, кто держит карнику из Германии?
 4. Вчера
 5. Карпатська бджола

  Та є вона, ота правильна карпатка і в достатній кількості. І методики роботи з нею не є засекреченими. Інша справа - люди. Так, вони не погано знаються на своїй справі - матководстві, але це ніяким боком не відносилося до селекції. Аж раптом з'являються люди , корті їх переконують (включно з інститутським керівництвом), що потрібно створювати якісь тестові групи, переходити до якогось мікролінійного розведення і т.д. А це величезний додатковий мах роботи і найважніше - зовсім не зрозуміло тому пасічнику-матководу, на яку холєру воно йому треба ??? Але зціпили зуби і потихеньку починають щось робити. Перші результати будуть достатньо швидко, бо якісного матеріалу предостатньо. Але пам'ятаємо, що повноцінне тестування триває два роки ... То може не там шукаєте . Ні, я не є фанатом виключно карпатки, але вважаю. що на пасіці потрібно триматися чогось одного. Просто кума моя дуже полюбляє свої грядки, а місцевим бджілкам не дуже подобалася її поза "зю" (на відміну від мене ). От і довелося завести якусь бульш вишукану бджолу, із доступного, котра має потяг до естетики . Кожного року беру по п'ять рядових, але чистопородних маток у Михайла Пліски (Вучково) і за результатами першого року найкращу пускаю на "нікот". Пасіка його ніби не наклежить до інтитутських. Племінною пасікою вучківчанки займається його брат - Василь. Але результатами братової роботи Михайло користується вповні, тому навіть його рядові матки, по морфометрії, мають досить гідну оцінку. А тепер і я розповім те, що бачив, буквально вчора . Останнім часом займався переважно відводками, та й від Михайла Пліски витребував нарешті тестову групу (здається, він так і не зрозумів - нашо воно йому ). З тої причини до основних сімей майже три тижні не заглядав, а при нашій паскудній погоді то задовго. Почав з єдиної карніки (весняний подарунок від Доскоча). Сидить вона в п'яти корпусах (24 рами Дадана, в перерахунку) і судячи по кількості бджоли можна добавити ще корпус. До соняха не менше 2,5 км, золотарник тільки починає, але ж погода .... Отже меду загалом у вулику не більше 6 кг, бджоли тьма ... і 13 маточників ( чотири запечатані). Бджола достатньо спокійна, але не лагідніша від моїх ефок. Надворі було похмуро і вся льотна бджола сиділа у вуликах. Далі починаю оглядати своїх ефок карпатки, приблизно рівноцінних по силі, і бачу зовсім іншу картину - товарного меду там від корпусу до півтора і жодного натяку на ройовий стан. Матки там 16 і 17 року і в ройовий стан цього року не входила жодна. Далі оглядаю чистих карпаток і бачу там аналогічну картину ... і за весь огляд жодного ужалення. Ні, я розумію, що не коректно робити порівняння з єдиною сім'єю карніки. Але річ зовсім в іншому - я не бачу проблем у користуванні карпаткою ... P.S. Однаково прихильно ставлюся до будь якої з порід. Лиш би вони тішили свого пасічника і не змушували мою куму міняти диспозицію .
 6. Весна/Літо 2018

  Біда.
 7. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  ф2 теж не мої облітувалась де переважає трут баків, хіба які зальотні постарались. Маю підсажених пару плідніх ф1 подивлюсь як поведуть себе через місяць ні то на наступній рік поїдуть в поле. Хоча Ф2 були відносно спокійні до моменту коли поліз до них відбирать їх запаси, до того могли одна дві шастать та приставать на території. Просто переживаю трохи за дітей їх на вулиці трохи є, ПРИЙДЕТЬСЯ ГОТОВИТИ ЇМ МЕДОВІ ХАБАРЧИКИ.
 8. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Агресія передається по труту. Ф1 "народжуватиме" зрозуміло якого трута (з характеристиками чистопородної матки) а бджоли у ф1 будуть -грубо кажучи 50/50 із характеристиками і материнки і тих "дворняг" що при обльоті її наздогнали. Тепер уявіть собі що Ваша Ф2 народилася із яйця заплідненого трутом "місцевоїзлоїмедистої " . До того ж облетілася на такому ж труті. В результаті і бджоли у неї будуть "місцевізлімедисті" і африканка тут ні до чого. Якось так.
 9. Є таке. Як в тому анекдоті - куме у мене бджоли як поросята. - А якже вони в льоток лізуть. - Вищать але лізуть. Таке і це - очі вилазять, але здвигаю. Буду використовувати їх для відводків, на мед теж не сподобалось -досить вони у мене ніжні.
 10. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Брат Адам генетичний матеріал з Африки теж завозив та використовував при створенні лінії чи то породи бакфаста.
 11. Ответил в Лс! Будьласка!хай служать!
 12. Весна/Літо 2018

  Я дізнався шляхом опитування товаришів і знайомих що бджолосім'ї які мають стару матку спочатку залилися медом а коли прийшло похолодання і дощі такі бджоли почали масово входити в ройовий стан. Навкруги великих пасік люди частенько зараз знімають рої. Навіть на соняшнику рої висять. Просто неймовірно. Погода в нас волога і доволі тепла. Щодня проходять невеликі дощі.
 13. Фацелия

  Цвiте вже днiв 12, але бджiл масово бачив лише днiв 5, коли йде дощ,парить,вологи багато...
 14. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Не можу зрозуміти про які такі "афріканські корені" ви пишете?
 15. Весна/Літо 2018

  Качати сьогодні було вже важкувато. Під дверима стояла черга, як в відділ нарахування субсидій. Ще вчора була тишина...
 16. Весна/Літо 2018

  Так воно і є. Маю декілька українців. Не люблю я ці рамки... Вощина нормальна. Ніби то.. Бо це не масове явище, а одиничне...
 17. Порода пчёл Бакфаст (Buckfast Bee)

  Бакфаст F2 (тихої зміни ф1) Це просто капец. Є одна сімя матка торішня від ф1 тихої зміни. Меду принесли більше від місцевих але гонили всіх жостко по всьому подвірї години 3.В гніздовому кормусі 8рамок розплідних 2 медові 2 медово пергові нібі все по людські. Надставка залита. Відбирав рамки на відкачку (струшував бджолу). Давали жару жостко. Димар у цьому році ще стільки не димів, толку ноль --- що димиш, що не димиш їм всеодно гонили всіх, і такий движняк був години три. Не можу зрозуміти чи могли в (F2) так жостко полізти афріканські корені. (Якісь просто звірі) Думав гон з погодою якийсь чи що, відкрив місцевих 2 рази димнув вони і поникались мовляв роби з нами що хочеш. а ці ще літали і літали. Вот вам і мирна пчола.
 18. Весна/Літо 2018

  Якщо проволоку натягувати вертикально, то все може бути. Тут ще питання до якості вощини. А тим часом взяток підбігає до кінця. Соняшник доцвітає. Остатки ще 1-2 тижні поцвітуть і на тому все. Власне і по вагах видно. Привіси впали до 2 кг в день, а на пасіці уже на повну орудують злодійки, чого ще тиждень тому не було.
 19. Весна/Літо 2018

  І отаке буває. Що називається перегрузили... А оце мій косяк... Залишив знизу під час навощування малий проміжок...
 20. Двоніть самі або пишіть у вайбер, я спілкуюсь через вайбер з Денисом Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 21. І я дякую Мико за матку, отримав усе добре, от тільки погода на завтра - цілий день дощ. Тож прийдется підсаджувати вже в неділю.
 22. Роз'єднати неможливо А якщо рамки склеєні восковими місточками?
 23. Итак, зарисовочки- маленькие и небольшие - с вечнозеленого острова. Товарный взяток закончился в июне вместе с дождями; следующий - поддерживающий - ожидаю в сентябре снова с дождями. Мед в этом году приятный - не слишком "острый" по вкусу и не слишком сладкий. Саргассовы водоросли - очень красивые при ближайшем рассмотрении - доставили в этом году некоторые неудобства портам Ямайки; впрочем, рыба возле них клюет неплохо. Полиция совместно с армией продолжает свирепствовать на дорогах; стокиллограмовые юноши, увешанные золотом (особый шик - цепура и крест на пузе - привет нашим 90-ым) - продолжают хозяйничать в трущобах. Снять половину простенького небольшого дома в неохраняемом простом поселке стоит около 120 USD за месяц; средний месячный доход работающего ямайца - в районе 500 USD; типичный меньше, 300-400 USD. Поесть в дешевой забегаловке одному - 7-8 USD, в дешевом ресторанчике - 20-25 USD.
 24. Судя по документу, который привел WladimirK экспортная цена составляет 2,4$/кг. Я ведь правильно перевел?
 25. Заміна матки

  А от сьогодні в новій партії побачив і чорну. Може після обльоту змінить колір? Хоча сумнівно.
 1. Загрузить ещё активность
×