Jump to content

Келд Бранструб, семінар на тему “Методи селекції Бакфаст”

    

Основной календарь
teplov
   (0 reviews)

Event details

Ðелд ÐÑанÑÑÑÑб СемÑÐ½Ð°Ñ ÐеÑоди ÑелекÑÑÑ ÐакÑаÑÑ, кÑиÑеÑÑÑ Ð¾ÑÑнки племÑÐ½Ð½Ð¸Ñ ÑÑмей

ГО “Спілка бджолярів України Бакфаст” запрошує відвідати 23 лютого 2019 р., об 11.00 семінар «Методи селекції Бакфаст, критерії оцінки племінних сімей» за участю відомого датського селекціонера  Келда Бранструба – Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark, який довгий час спільно працював з Братом Адамомв абатстві Buckfast в Англії.

Семінар буде проходити  в сесійній залі Бориспільської районної ради за адресою  вулиця Київський шлях, 74, Бориспіль, Київська обл. 

Організаційний внесок-150 грн.

Тематика семінару

Виступ Келда Бранструпа буде базуватись на попередньо заданих йому питаннях:

 • чи можна на сьогодні вести селекцію Бакфаста без вливання інших порід? використовуючи маток Бакфаст контрольованого спаровування різних заводчиків?
 • якщо приливати іншу породу, то як на Вашу думку це робити?  Яку схему краще використовувати ?  Від F-0 до позначки В. 
 • на які господарські ознаки звертати увагу в першу чергу? Чи є якісь відпрацьовані шаблони зв’язків між певними характеристиками? Якщо є, то які саме? 
 • відбір батьківських сімей  для подальшого  розведення ?
 • які характеристики краще передаються через батьківську лінію а які через материнську лінію? Чи існує якась закономірність?
 • чи використовується підбір материнських та батьківських ліній на основі їх родоводів для подальшої селекції. Або за основу беруться бажані або необхідні характеристики їх сімей?
 • ізольовані облітнікі, які є нюанси? Мінімальна відстань для отримання допустимої або повної ізоляції на воді та суші. Яку кількість батьківських сімей потрібно використовувати для насичення облітника трутнями при використанні наземного облітника з умовною ізоляцією 3 км до найближчої сусідньої пасіки на якій розташовані 20 сімей?
 • чи повинні бджоли в родині з маткою Бакфаст контрольованого спарювання мати однаковий окрас тергітів?
 • чи практикується в селекції Бакфаст використання маток вільного спаровування, сім’ї яких мають високі характеристики, чи можливо закріпити ці характеристики використовуючи не плідних маток від них і застосовувати до них контрольоване спарювання?
 • у Україні спостерігаються не поодинокі випадки захворювання бджіл Бакфаст на аскосфероз, як справи з цією хворобою в Європі? Чи ведеться якась робота з відбору сімей з підвищеною стійкості Бакфаст саме до цієї хвороби?
 • яким маткам віддаєте перевагу для ведення селекції – ШО чи з облітника?
 • яку кількість сімей бажано використовувати для виявлення кращої матки контрольованого спарювання однієї комбінації, скільки часу на це йде?
 • Buckfast бджолярі в Європі, хто вони, чому вони вибирають бджолу Бакфаст. Який відсоток пасічників Бакфаст у Європі, які інші бджоли тримають у Європі в %.

Контакти організаторів

Для уточнення деталей, чи додаткової інформації щодо семінару телефонуйте. Вальчук Сергій 097-86-47-562

Коротка довідка:

Келд Бранструп - Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark Келд Бранструп – Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark

Келд Бранструп – Keld Brandstrup, (Breeder code KB), Denmark.

Відомий датський селекціонер,  входить до складу Датської Медової Ради, є головою Датської Асоціації Комерційних Пасічників.

Кар’єра Келда Бранструпа як пасічника, почалася  на початку 1980-х років. Серйозно захоплюючись бджільництвом, він створив високопрофесійну комерційну компанію по бджільництву. Компанія має 4500 вуликів і робить 25-30 тонн меду в рік. Багаторічна співпраця з братом Адамом на початку своєї кар’єри дала Келду Бранструпу величезний інтерес до бджільництва і як наслідок цього, розведення і селекція бджіл тепер домінують в діяльності компанії. Бджолині матки Бакфаст, яких розводить Келд Бранструп відповідно до принципів брата Адама, мають попит у бджолярів, університетів і дослідників по всьому світу.

kb vulyky

 

 

User Feedback

Create an account or sign in to leave a review

You need to be a member in order to leave a review

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

There are no reviews to display.

×