Перейти к содержанию
  • записи
    2
  • комментариев
    50
  • просмотров
    3 457

Три "кити" професійного бджільництва

Андрій Сумчанин

2 349 просмотров

Бджоли - то моя професія, моє життя, мій бізнес. Займаюся бджолами з 10 років. В роду в мене були пасічники, мій прадід Андрій також був бджолярем все життя.

Бджоли по великому рахунку то і сутність всього мого життя, і моє натхнення, і моя робота, і весь я.

Маю вищу освіту по бджільництву, в 2004 році закінчив Сумський національний аграрний університет, маю диплом магістра по спеціалізації "Бджільництво" з відзнакою (червоний диплом).

Свою пасіку зробив сам своїми руками з нуля. Рік за роком з двох подарованих мені моїм хрещеним вуликів зробив пасіку нині в сотню сімей. Підхід до бджільництва в мене професійний, бо вони мені заробляють гроші та всі матеріальні статки. Пасіка медово-товарного напрямку, додатковий напрям - матководство.

За роки пасічникування виокремив для себе "три кити" бджільництва, на яких воно має базуватися, на маю думку. Це ТЕХНОЛОГІЯ, ВУЛИК ТА ПОРОДА БДЖІЛ. Кожна з цих складових має свою значимість, але вони і взаємозалежні. В подальших записах блогу більш детально поясню яку технологію я застосовую, який тип вулика і яку породу бджіл, чому саме.

Слава Україні! Пасічникам Слава!23 Комментария


Рекомендуемые комментарии

30 минут назад, wwlo сказал:

без медоносної бази ці три кити не дадуть ефекту.

Згоден, але і ви погодитеся, що тільки нормальні потужні сімї використають наявну кормову базу. Кормова база не в моєму чи вашому підпорядкуванні, а от сімї готую я своїми руками. Про це і говоритиму

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

кормову базу можна радикально поліпшити шляхом садіння або посіву медоносів(Андрій-це в твоїх умовах стаціонару) або кочівлі(Це в наших умовах) ,бо на стаціонарі візьмеш ноль цілих і ноль десятих.Які би сімї не були.але  в нас(Очаків) в умовах безводного степу на узбережжі моря(вітри) ні технологія,ні вулики ,ні порода нічого не дадуть.Можливо дадуть тому ,в кого не пасіка,а фабрика по переробці цукру.

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

Кормовая база конечно хорошо, но немножко не сюда. Если с таким подходом подходить, то можно много всего перечислять. Если человеку дать кормовую базу и не дать технологию и навыков, то все кончится очень быстро. А там где нет базы там и нечего держать пчел. В пустынях я думаю поэтому и не держат. Жду с нетерпением. 

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

Хлопці, кормова база то є кормова база, я не про неї говорю, а про те як підготувати сімї до використання кормової бази, точніше моє бачення в питанні підготовки сімей до медозбору.

Одна справа використовувати кормову базу слабкими сім'ями і інша підготувати нормальні сім'ї з достатньою силою та ресурсом бджоли.

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий
10 часов назад, Мико сказал:

Якщо з верху не дадуть меду ,то нияка пiдготовка не допоможе 

Допоможе, ще й як допоможе. Чи то слабаками мед збирати, чи сильними сім'ями? Слабаки нічого можуть не принести, а сильні сімї хоч щось принесуть чи на якісь 5-10кг меду більше.

В СИЛЬНЫХ СЕМЬЯХ ВСЕ СПАСЕНЬЕ- Кондратьев.

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий
В 20.09.2016 в 07:31, Мико сказал:

В СИЛЬНЫХ СЕМЬЯХ ВСЕ СПАСЕНЬЕ- Кондратьев

Это выражение Кондратьева стало моим девизом тридцать лет назад :ay:

А сильные семьи это хорошие, сильные матки. А отсюда и порода и соответствующая технология и улей :hi:

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий
1 час назад, виталийЗ сказал:

Як можна сперечатись,непочувши думку опонента повністю?Дайте можливість людині висловитись до кінця,а вже потім задавати питання і сперечатись.

Так мы и не спорим. Мы уже выпрашиваем. Андрей, просто как Чилинтано. "Знаешь как заинтриговать человека? Как? Завтра скажу":umora:

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
×