Jump to content
  • entries
    809
  • comments
    1,837
  • views
    113,627

Бджоли - на Марс

Sign in to follow this  
ромео

83 views

Вчені готують бджіл до польоту на Місяць і Марс

04.11.2019 

 
 

bdzholi-300x230.jpgДосвід по імітації життя на Марсі призвів до масової загибелі бджіл.

Науковці дослідної станції Lunares в Пилі (Польша) провели двотижневий експеримент, щоб з’ясувати, чи зможуть бджоли вижити в колоніях на поверхні Марсу. Результати виявилися не надто обнадійливими, інформує Ukr.Media.

Бджіл розглядають як можливих учасників майбутніх міжпланетних місій: вони могли б запилювати рослини, прикріплені до бази, і виробляти корисний мед. Але при цьому вони опиняться в нетипових для себе умовах, і невідомо, як це на них відіб’ється.

Автори нового досвіду помістили 90 тисяч медоносних бджіл у герметичні контейнери з заданою вологістю і температурою. Також фіксувалася вага вуликів.

У перші ж дні комахи стали гинути навіть не сотнями, а тисячами. Вчені відзначили, що подібний «мор» може відбуватися і в звичайних садових вуликах. Королева здатна відкладати до тисячі яєць на день, і цього достатньо, щоб заповнити чисельність.

Але в даному випадку вулик також припинив розмножуватися. В результаті температура впала, і це вбило ще більше бджіл.

Ті, хто залишився в живих, демонстрували дуже дивну поведінку. Деякі з них наважувалися вийти за водою і збиралися навколо джерел світла. Але горщики з лавандою, розставлені по всьому наметі, і лоток з порошком спіруліни (аналог пилку) були повністю проігноровані.

Бджолина сім’я не стала запилювати квіти і натомість зайняла оборонну позицію, на кшталт «зимівлі», коли комахи втрачають свою активність.

Вчені прийшли до висновку, що замкнутий простір згубний для бджолиних вуликів. Можливо, потрібні особливі умови: більш яскраве світло як імітація Сонця або поступове впровадження в ізольоване середовище. Вони мають намір продовжувати експерименти, але при цьому паралельно вивчати проєкти штучних запилювачів.

http://aspekty.net/2019/vcheni-gotuyut-bdzhil-do-polotu-na-misyacz-i-mars/

Sign in to follow this  


1 Comment


Recommended Comments

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×