Jump to content
  • entries
    694
  • comments
    1,502
  • views
    96,251

Рясні дощі “вбивають” бджіл

Sign in to follow this  
ромео

166 views

Рясні дощі “вбивають” українських бджіл

 Тра 8, 2019
 

Через рясні весняні дощі українські пасічники не доберуть добру третину з запланованого весняного меду, страждають і самі бджоли. Про це в ексклюзивному коментарі для SEEDS розповів екс-президент спілки пасічників України Леонід Веред.

“Для пересічного пасічного цей рік буде складним. Травневого меду ми вже не взяли відсотків на 30-40”, – каже Леонід Веред.

“З садів, з того ж ріпаку взяти весняного меду не доведеться… Нема сонця. Тільки Донецьк, Луганськ – там жарко. Вся інша Україна – без сонця. Якщо мед і буде – то зовсім невелика кількість”, – каже досвідчений пасічник.

“Перший товарний мед який найбільше ціниться – це акація. На акацію треба їхати вже з готовими сім’ями. Такий процес бджолярі між собою називають “вистрілити в акацію”.

Цьогоріч “вистрілити в акацію” не прийдеться – потрібно їхати з розвинутими сім’ями. Але їх немає – тому і мед цього року з акацій не візьмемо. Якщо дозволить погода, трохи меду з акації може й буде. Однак травень обіцяють вологий. Будуть дощі – і акація меду не дасть”, – прогнозує Леонід Веред.

2-6-750x430.jpg

На думку Леоніда Вереда саме відсутність нарощення бджолосімей є наразі найбільшою проблемою в Україні.

“Погодні умови не складаються. Немає медового приносу навіть з клену та верби. В результаті маємо голодних бджіл. Бджоли голодують – немає розвитку. Багато бджіл заклякають.

А зараз – саме природний час інтенсивного розвитку бджолиних сімей. Ще протягом місяця, десь до середини червня, бджолина матка кластиме найбільшу кількість яєць. Потрібне сонце”, – бідкається пасічник.

Навіть у тих бджолярів, хто ретельно і постійно дбав про мешканців вулика, є свої, аж ніяк не менші проблеми.

“Хто взяв добрі сім’ї, забезпечив, нагодував – тепер вулики набиті бджолою. Настав так званий ройовий стан. В цей час бджола не носитиме мед”, – додав Леонід Веред.

https://www.seeds.org.ua/ryasni-doshhi-vbivayut-ukraїnskix-bdzhil/

Sign in to follow this  


2 Comments


Recommended Comments

Шпециалисть... Як казав мій мастак по технології металів - взагалі по загалям...

Share this comment


Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×