Перейти к содержанию
  • записей
    666
  • комментариев
    1 419
  • просмотр
    91 071

Законопроект №10052

Авторизация  
ромео

351 просмотр

Аграріїв хочуть зобов'язати відправляти СМС бджолярам про хімобробку полів

 П'ятниця, 22 лютого 2019 13:31

14 лютого в Раді зареєстровано законопроект №10052 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва.

Депутати Верховної Ради пропонують парламенту зобов'язати фіз- і юросіб, що застосовують засоби захисту рослин чи агрохімікати, завчасно, але не пізніше, ніж за 3 доби до початку обробки, надсилати SMS-повідомлення на телефони бджолярів, пасіки яких знаходяться на відстані не менше 10 км від місця обробки, про заплановане застосування ЗЗР чи агрохімікатів.

"У повідомленні мають бути вказані дата, час і місце обробки, назву рослин, що опилюватимуть, назву і діючу речовину препарату, тривалість його дії і клас небезпеки для бджіл", - йдеться у пояснювальній записці.

Відзначається, що обробка рослин, що опилюватимуться, здійснюється в період відсутності льоту бджіл - з 21:00 до 5:00.

Також пропонується впровадити державну підтримку бджільництва у вигляді відшкодування 50% витрат, пов'язаних з цією галуззю.

 

Згідно з документом, держпідтримка щодо захисту і розвитку бджільництва забезпечується у вигляді дотацій, що надаються щомісяця фізичним особам - підприємцям або власникам пасік, зареєстрованим в порядку, встановленому законодавством.

Дотації надаються у вигляді відшкодування власнику пасіки витрат, пов'язаних із закупівлею бджолиних сімей і маток, закупівлею і використанням зареєстрованих ветеринарних препаратів для профілактики і лікування захворювань бджіл, придбанням обладнання, ліній з відкачки меду або фасування продуктів бджільництва, забезпеченням якості продукції бджільництва, зокрема її дослідження і сертифікація.
При цьому розмір дотацій становить 50% від загальної суми зазначених витрат, які документально підтверджені.

 

Також цим законопроектом передбачається введення адміністративної і кримінальної відповідальності за нанесення шкоди бджільництву.

Так, виконання робіт, пов'язаних з транспортуванням, зберіганням і застосуванням ЗЗР, їх торгівлею особами, які не пройшли спеціальну підготовку і не мають відповідного посвідчення, спричинятиме накладення штрафу від 100 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і накладення штрафу на посадових осіб - від 500 до 1 000 неоподатковуваних мінімумів.

Незаконна рубка медоносних дерев або чагарників карається обмеженням волі на строк від 2 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

 

За приховування або надання неправдивої інформації особам, які займаються бджільництвом, і органу місцевого самоврядування про виникнення загрози бджолам при застосуванні ЗЗР, що призвело до загибелі бджолиних сімей і завдало істотної шкоди, передбачається штраф від 3 до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк до 2 років або без такого.

Істотною шкодою вважається матеріальний збиток, заподіяний пасічнику (власнику пасіки), що в 5 і більше разів перебільшує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Згідно з пояснювальною запискою, тільки у 2018 році в Україні загинуло близько 45 тис. бджолосімей і кількість їх втрат зростає з року в рік в геометричній прогресії, при цьому не всі бджолярі звертаються до представників влади за захистом.

За матеріалами rada.gov.ua

http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/13060-ahrariiv-khochut-zoboviazaty-vidpravliaty-sms-bdzholiaram-pro-khimobrobku-poliv.html

Авторизация  


5 Комментариев


Рекомендуемые комментарии

Шось дуже багато намішали - і потрави і компенсації і вирубку дерев. Треба ретельно почитати законопроект щоб розібратися що там начаклували наші законотворці. Але вектори обрано правильні, може з цьго роя не вийде ні х..  щось і вийде. 

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

Сильно много всего и сильно жёстко и дорого! Не примут его... Потому что будут злоупотребления! Это же додумались, штраф в 5000 минимумов...

По частям надо вводить, по чуть-чуть!

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

В проекті закону вказано на заборону обробки ентомофільних культура а не ентомофільні можна травити вдень при сильному вітрі. Хмару аерозолю знесе в невідомому напрямі і бджоли масово загинуть після прольоту через отруєне повітря. А що буде як при обробці озимини проти клопа - черепашки  хмара розчину піретроїду типу лямбда-цигалотрин накриє село?

В Україні великою проблемою є поширення західного кукурудзяного жука. Це небезпечний шкідник кукурудзи. Для боротьби із ним разом із зерном аграрії вносять дуже токсичні пестициди в гранульованій формі. Після травневих дощів вся вода на такому полі буде токсичною для бджіл. Коли кукурудза зацвітає проводиться друга обробка яка відбувається приблизно через тиждень після зацвітання соняшнику. Рамки у вуликах повні рідкого меду і кочівля неможлива. Якщо такі вулики закрити на 3 доби тоді це означає таку саму загибель бджіл від перегрівання.

Великою проблемою є створення чистих зон куди можна буде вивезти бджіл щоб уникнути попадання під обробки.

А  використання солодких прилипачів чого варте? Аграрії змішують фунгіциди та пестициди із солодким прилипачем і внаслідок або загибель льотних бджіл або забруднений антибіотиками мед.

В законі написана декларація про підтримку пасічників.

Але найбільшою підтримкою є заборона ввезення пестицидів які шкідливі для бджіл .

У пасічників України є одне дуже слабке місце - залежність виробництва меду і прибутків від посівів соняшнику. Якщо аграрії перейдуть на самозапильний соняшник тоді один вулик бджіл дасть на виході не більше 10 - 15 літрів меду і тим самим займатися бджільництвом буде не вигідно. Тим самим кількість пасічників  значно скоротиться і автоматично буде усунуто проблему оповіщень.

Отже: Реальною підтримкою пасічників є заборона ввезення токсичних для бджіл пестицидів, контроль за використанням гербіцидів і фунгіцидів, заборона авіаобробок всіх рослин, заборона обробок всіх рослин в сильний вітер та заборона на висівання самозапильних сортів соняшнику.

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий
В 09.03.2019 в 09:28, Крук сказав:

заборона авіаобробок всіх рослин, заборона обробок всіх рослин в сильний вітер та заборона на висівання самозапильних сортів соняшнику.

Авіаобробки для виликих  сільгоспідприємств найвигідніші. А власниками такого бізнесу, зазвичай є хтось з можновладців( місцеві чи залітні багатії, які є депутатами всіх рівнів,  чиновниками високого рангу, тощо) Принаймні наші такі.  Дістати їх на законному рівні практично неможливо.  Є в нас тут генерал від спецслужб, який вже скупив пів району. Наскільки я знаю, були спроби, які скінчились нічим. А вплинути намагались далеко   не селяни.  Подібні люди асоціюють себе із законом. Такі собі новітні феодали, які самі "закон", на деякому рівні.  Все це можливо запрацює, коли при владі, і у високій ланці, буде пасічник, або "співчуваючий".  Тоді і посадки будуть охороняти на державному рівні, і насаджувати. І по хімії будуть спроби контролю ввозу і використання.  Все це справа не одного дня. І просто так "правильним" ніхто не стане.  Труять фермери також не для того, щоб отримати задоволення.  Та й хімія, річ дуже недешева. Але іншого виходу немає.  Не потруїш, залишишся без врожаю.  А розбиратись, що воно там ще отруїть, вони не будуть і не хочуть, поки їх до цього не примусять. А примусити можливо тільки контролем обробок. Хто це буде робити? І як? В нас велика державна агрофірма. Привозять "хімію"  фурами в бочках, каністрах. Не завжди те, що має дозвіл для використання. Етикетки обірвали і вперед. На полях гине все. Комахи, пташки, зайці...  Та  й механізатори задіяні на хімобробках, аж ніяк не довгожителі. Так от, хто це буде контролювати?   Звичайно можна створити ще одну спецслужбу, яка буде цим займатись. Через рік виросте нова команда мільйонерів - хабарників.  

Так що на даний час найдієвіше, напряму домовлятись з місцевими сільгоспвиробниками.  Не всі підуть на такий контакт, добавляючи собі ще один "головняк". Але поступово можливо діло і піде на покращення. Приклади таких домовленостей вже є, і вони працюють. Як конкретно домовлялись, історія часто замовчує, але головне результат - живі бджоли.

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

Привіт, дозвольте поцікавитись про ваше ставлення до акції на підтримку заборони пестицидів від яких масово гинуть бджоли та інші тварини в Украйні, що дуже шкодить людству і усій планеті.

Докладніше тут

Изменено пользователем Zariji

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
×