Перейти к содержанию
  • записей
    16
  • комментариев
    127
  • просмотра
    3 294

шершень

realto

503 просмотра

шершень

Випала нагода відзняти невеликий видео фильм про шершня.

на вулиці задощило і шершень трохи охолодився осіннім повітрям і став не таким рухомим, і зміг позувати на камеру.

шершень

шершень

Шершнь зазвичай соціальна комаха і живе великими групами в збудованому ними гнізді. Гніздо шершнів збудоване в основному з целюлози чи паперо подібної речовини.

самка засновниця перезимовує зиму і на весні розпочинає будівництво колонії, яка з часом збільшується і досягає максимальних розмірів під осінь.

Шершні добре захищають своє гніздо і мають великі жала і сильну отруту. Укус шершня дуже болючий і небезпечний, при укусі чи ужаленні шершня через жало вприскується отрута під шкіру, що визиває сильний біль, жало шершня без зворотніх зачіпок і шершень може вжалити декілька разів. При укусі шершня бували випадки що рука у людини німіє на день чи два.

Як видно з відео, шершень має досить довге жало, до 5мм.

Шершні вигодовують воє потомство білковим кормом і для цього полюють на різних комах.
По цій же причині шершні нападають на колонії бджіл і цим завдають додаткових хвильюваннь пасічникам.

для відлову шершнів на пасіці використовують ловушки з пластикових пляшок, наповнених збродившою рідиною, куди шершні
потрапляють в пошуках поживи і залишаються там. Наєфективнішим є виловлювання самок засновниць колоній рано на весні.

Загалом шершень не чіпає людини без причини, лише при наближенні до гнізда шершень може його захищати. Але справа в тім що люди зазвичай не знають де є та територія яку охороняє шершень а укус шершня ніхто не хоче отримувати.

відзняв фото і невеликий видео фильм про шершня.

 

 

 


3 Комментария


Рекомендуемые комментарии

Дякую за відео! Знаю випадки, коли люди одержували по 5-6 укусів одночасно. Але тут точно не скажеш, чи кожен укус був від нової комахи, чи одна кусала 2-3 рази. Логічно припустити, що в другому випадку кожен наступний укус буде приносити в організм менше отрути.
Після таких укусів люди не вмирали, не падали, не хворіли, і навіть не німіли в них руки. :) Але від болю страждали сильно!
А минулогороку бачив по Діскавері фільм, де розповідали про певний вид шершнів, що полюють на бджіл. Не так, як звичні нам, а нападають на вулик цілою колонією, та знищують його повністю. Причому головною ціллю шершнів є не літаючі бджоли, а розплід на різних стадіях розвитку. Говорилось в тому фільмі, що зазвичай в вулик проникає розвідник, який потім повертається, і приводить всю "банду".
Так ось, бджоли якимось чином "знають" про це, і коли помічають на прильотці розвідника, не відганяють його, а запускають в вулик. А там беруть його в щільний клуб, піднімаючи температуру всередині клубу до якихось досить високих показників (забув, яких). Цікаво те, що при таких температурах шершень гине,а бджоли ще ні, хоча критичні значення для цих комах відрізняються всього на 0, 2 градуса. Ось цю крихітну різницю я запам"ятав, бо вона мене вразила.

Поделиться этим комментарием


Ссылка на комментарий

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
×