Jump to content
 • entries
  820
 • comments
  1,867
 • views
  118,793

About this blog

Новости отовсюду на пчеловодную тематику

Entries in this blog

ромео

В Україні стартує масштабна медіакампанія з виявлення фальсифікованого меду

ffd5ae89-0000-453e-9792-5e4457ef2714mg_8

22 січня 2020 року оголошено про старт кампанії «СТОП фальсифікат. МЕД», яка реалізовуватиметься в рамках масштабного медіапроєкту «СТОП Фальсифікат» за участю журналістської команди телеканалу 1+1 «ТСН Тиждень», ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» та за підтримки Уряду, Держпродспоживслужби і профільних асоціацій в галузі бджільництва. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби.   

Як повідомили ініціатори кампанії з виявлення фальсифікату меду на ринку України, її фактичний старт розпочнеться 10 лютого 2020 року. Традиційно для виробників меду відводиться час, щоб «виправитися», прибравши з прилавків продукт, який не відповідає вимогам. Саме 10 лютого чотири групи експертів та журналістів вирушать у чотири регіони України, де будуть відібрані зразки меду в торговельних мережах. Зразки відібраної продукції потраплять до двох незалежних акредитованих випробувальних лабораторій для проведення досліджень. Кожен зразок продукції буде знеособлений та закодований комісією. Лабораторії визначають терміни проведення експертизи. Усі етапи та процеси будуть максимально відкритими завдяки онлайн трансляціям.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький наголосив:

–               Україна є світовим лідером виробництва меду на душу населення і стабільно входить в топ-5, а часом і в топ-3 країн-експортерів меду. Тому ми повинні зробити все для того, аби не лише закордонні споживачі насолоджувалися якісним і безпечним медом, але й щоб і ми, українці, були впевнені у тому, що ми споживаємо.

На його переконання, реалізація подібних кампаній дозволить державі через профільні асоціації об’єднати зусилля з чесними і прозорами виробниками і викорінити фальсифікат як явище.

У свою чергу т. в. о. голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко зазначила, що крім забезпечення громадян України якісними і безпечними харчовими продуктами, реалізація подібних кампаній переслідує ще одну мету – захист добропорядного бізнесу:

–               Є чесний бізнес, який дотримується законодавства і виробляє продукцію у відповідності до національних вимог. І такий бізнес повинен бути захищений від підробок його продукції. Тому ідея держави не стільки в тому, щоб покарати, скільки у тому, щоб вивести з тіні тих, хто нелегально виробляє продукцію чи підробляє її.

Цей підхід підтримав і голова Громадської ради при Держпродспоживслужбі Віталій Башинський, який наголосив, що кампанія спрямована не на боротьбу з виробниками, а з самим явищем фальсифікації:

–               Дуже часто ми виявляємо підробки під легальних виробників. Тому ми запрошуємо кожного чесного виробника взяти участь в акції, допомагати компетентному органу – Держпродспоживслужбі – виявляти таких нечесних виробників і таким чином захистити своє чесне ім’я.

Крім того, як зазначив Віталій Башинський, метою кампанії є надання споживачам інформації про те як і де купувати мед, а також підвищити обізнаність звичайного громадянина про цей продукт.

1579716318-6610.jpeg

За інформацією директора Департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Бориса Кобаля, сьогодні в Україні зареєстровано близько 5 тис. суб’єктів господарювання, які займаються переробкою меду. 75 із них має право експорту цієї продукції. При цьому 98% українського меду, виробляється на приватних пасіках.

Загалом в Україні щороку виробляється понад 70 тисяч тонн і експортується близько 50 тонн меду до понад 50 країн (країни Європи, Близького Сходу, США, Канади, Японії).

До фальсифікації можна віднести: фальсифікацію меду цукровими та глюкозо-фруктозними сиропами; підміну ботанічного або географічного походження меду; низькі показники якості, невідповідність стандартам натурального та корисного продукту.

ромео

Український науковець розробив лікувальну медову жуйку

 Середа, 22 січня 2020 09:04

Український науковець створив унікальну лікувальну жуйку "Медівник" з натурального меду, воску, пилку і прополісу.

Продукт створив професор кафедри хімії Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктор технічних наук, академік АТН України, калушанин Сергій Курта, повідомляє naftohimik.info.

"Жуйка виготовлена з натурального меду, воску, пилку і прополісу, в ній немає цукру чи штучних добавок. Винаходу жуйки передувало моє захворювання ясен з ознаками пародонтозу і випадання зубів. Я вирішив розробити профілактично-лікувальний засіб для боротьби з гінгівітом, пародонтитом і пародонтозом. Багато літератури довелось перечитати, допоки в якомусь слов’янському довіднику за 18 століття знайшов дуже старий рецепт проти кровоточивості ясен. У лабораторії я його відтворив, виготовивши оброблений відповідним чином мед. Прикладав його до ясен, використовуючи вату. Цей спеціальний мед мені одразу допоміг: зняв болі, ясна стали менше кровоточити й боліти", – розповідає науковець.

 

Оскільки прикладати мед з ватою до ясен незручно, Сергій Курта придумав й розробив жуйку "Медівник" у вигляді жувальної цукерки з бджолиного меду, покритої оболонкою з натурального воску.

Зразки жувальної гумки перевірили в Науково-дослідницькому і навчальному центрі молекулярної мікробіології та імунології слизових оболонок медичного факультету Ужгородського національного університету. У випробуваннях взяли участь 36 пацієнтів. Упродовж 7-ми днів вони під контролем стоматологів жували по одній гумці "Медівник" три рази на день після їжі.

Після тижневого курсу лікування було підтверджено, що у 72,5% пацієнтів припинилися або зникли ознаки захворювань. В акті клінічних досліджень також відзначено, що жуйка «Медівник» має яскраво виражені профілактичні, протизапальні, в’яжучі, антиінфекційні, антимікробні та антибактеріальні властивості, не має негативної дії на організм і не викликає ускладнень при тривалому використанні, в тому числі у дітей.

 

Клінічні випробування жуйки оплатили за кошти, які отримали за перемогу на конкурсі стартапів. Решту суми використали, щоб придбати прилади для аналітичного контролю.

"Ми мусимо аналізувати продукти бджільництва, які використовуються для виготовлення жуйок, наприклад, визначати в’язкість воску, вміст глюкози і фруктози в меді тощо. Відповідно цими приладами ми користуємося, виробляючи вручну медові жувальні гумки в лабораторних умовах. А щоб налагодити серійне промислове виробництво жуйки "Медівник", треба вкласти великі кошти, знайти спонсора. Щоб закупити обладнання, запустити виробництво та вийти на ринок з продукцією в обсязі 360 тис. штук на рік, знадобиться 75-100 тис. доларів", – зазначає Курта.

http://agro-business.com.ua/agrobusiness/item/16294-ukrainskyi-naukovets-rozrobyv-likuvalnu-medovu-zhuiku.html

ромео

Из-за пожаров Австралия потеряла 90% пчел и пасек

16 января 2020. 09:45  952 
Google+

От масштабных пожаров в Австралии больше всего досталось медовой отрасли.

Об этом в эфире Agro FM сообщил основатель Школы мясного скотоводства Ион Морару.

По его словам, в некоторых регионах потери пчел и пасек составляют более 90%. Сейчас происходит четкий анализ потерь.

«Если за три года не восстановится отрасль до тех мощностей, которые она имела до пожара, то нужно будет использовать мировую помощь. Речь идет о миллиардах», — говорит эксперт.

Кроме того, следствием пожаров станут проблемы с кормами для скота. Из-за уничтожения пастбищ пострадают фермеры, которые занимаются мясным скотоводством.

http://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/izza-pozhara-avstraliya-poteryala-90-pchel-i-pasek/

ромео
17 січня 2020, 12:43
 

На Миколаївщині 11 пасічників об’єдналися в кооператив

11 бджолярів з Миколаївської області об’єдналися в сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Медовий Буг».

Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва на своїй Фейсбук-сторінці.

Як зазначається, на цей крок вони наважилися, щоб створювати медову продукцію з доданої вартістю.

Пасічники збираються фасувати мед, приділяти належну увагу маркетингу для просування меду та налагодженню зв’язків з кінцевим споживачем.

«Останнім часом експортна ціна меду не радує, тому бджолярі вирішили використовувати можливості внутрішнього ринку», – йдеться в повідомленні.

Перш, ніж прийти до такого рішення, бджолярі відвідували різні заходи для пасічників, брали участь у турах на промислові пасіки, вивчали досвід великих бджільницьких підприємств.

https://agrotimes.ua/agromarket/na-mykolayivshhyni-11-pasichnykiv-obyednalysya-v-kooperatyv/

ромео

ЄС заборонив пестицид компанії Bayer за його шкоду бджолам

ВІВТОРОК, 14 СІЧНЯ 2020, 09:40
0
У понеділок Єврокомісія вирішила не поновлювати дозвіл на пестицид, який шкодить бджолам, фактично заборонивши інсектицид німецької компанії Bayer, відомий як тіаклоприд.

Про це повідомляє "Європейська правда" із посиланням на агентство Reuters.

Рішення було ухвалене вслід за тим, як його погодили у жовтні більшість урядів країн ЄС на основі пропозиції Єврокомісії.

"Існують екологічні занепокоєння, пов'язані з використанням цього пестициду, зокрема, через його вплив на підземні води, а також на здоров'я людини стосовно репродуктивної токсичності", - заявила єврокомісар з питань охорони здоров'я Стелла Кіріакідес.

Фермерам не буде дозволено використовувати інсектицид, який продається під брендами Calypso і Biscaya, після 30 квітня цього року — тоді закінчиться термін його чинного дозволу.

Європейське агентство з безпеки харчових продуктів у січні минулого року висловило стурбованість з приводу того, що активна речовина — токсична для людини і знаходиться в дуже великій концентрації в грунтових водах.

За словами дослідників, пестицид не тільки вбиває шкідливих комах, а й завдає шкоди бджолам і джмелям, послаблює їх імунну систему і погіршує їх розмноження.

ЄС заборонив використання трьох так званих неонікотиноїдів за винятком теплиць у квітні 2018 року.

https://www.eurointegration.com.ua/news/2020/01/14/7105089/

ромео

Tesco знімає мед з полиць через проблеми із чистотою меду

Британська мережа супермаркетів Tesco була змушена відкликати партію меду з полиць в листопаді. На полицях супермаркету банка меду "Tesco Set Honey 454g" коштувала £1.35. Виробник стверджував, що мед є 100% натуральним, чистим і натуральним, та повністю простежується до кожного конкретного пасічника.

Професор університету Белфаста, Кріс Елліот перевірив мед із супермаркету методом ядерного магнітного резонансу і виявив цукровий сироп. Виробник все заперечує, але прибрав банки цього меду з усієї мережі "для ретельної перевірки". Професор не вважає, що фальсифікований мед є небезпечним для здоров'я, однак доведеним є факт, що виробник не вжив достатніх заходів для перевірки всього ланцюга постачання і забезпечення якості меду. Харчовий продукт, що продається, не відповідає заявленим характеристикам. Покупці мають бути впевненними, що були вжиті всі необхідні заходи і вони не купують фальсифіковані продукти.

 Для розуміння, Tesco PLC — британська транснаціональна корпорація, основним напрямом діяльності якої є продаж продуктів і товарів загального вжитку.  Це третій за валовим доход рітейлер у світі і другий за чистим прибутком. В цій мережі більше 3000 супермаркетів.

https://www-bbc-co-uk.cdn.ampproject.org/c/s/www.bbc.co.uk/news/amp/uk-50551385

ромео

 

Мед, субпродукты и куриные лапки: чем Украина будет кормить Китай с 2020 года

Мед, субпродукты и куриные лапки: чем Украина будет кормить Китай с 2020 года

03.01.2020, 07:30  
Google+

Аккредитация украинских компаний, производящих и экспортирующих мед и соевый шрот, для выхода на китайский рынок откроется примерно через полгода.

Такой прогноз в эксклюзивном комментарии AgroPortal.ua озвучил исполнительный директор Украинской ассоциации «Пояс и путь» Тарас Голуб.

Заниматься этим по китайским методикам, как и раньше, будет Госпродпотребслужба: аккредитацией производителей кукурузы, говядины, молочных продуктов и других продовольственных товаров, разрешенных к импорту в КНР предварительными межправительственными соглашениями.

«До начала работы на китайском рынке наши аграрии должны понять правила его игры: он функционирует по другим законам, не таким, как у нас. Во-первых, там работают на больших объемах, маленькой марже и с глубокой диверсификацией каналов дистрибуции. Победа — за крупными компаниями или конгломератом маленьких. Во-вторых, для успешной работы на этом рынке нужно жить у клиента, а настоящий китайский потребитель не покинет «государство в середине мира», — говорит эксперт.

То есть, стратегия сидеть в Украине и ждать клиента не принесет результата. «Сюда придет только посредник, а продажи в Китае можно профинансировать только вместе. Время покажет, смогут ли небольшие производители объединиться ради экспорта в Китай», — добавляет Голуб.

На его взгляд, самое значительное событие, которое должно состояться в украинско-китайских отношениях, — это открытие рынка птицы. Такое соглашение может быть подписано во втором или третьем квартале следующего года.

«Китайский рынок птицы привлекает своими высокомаржинальными продуктами. В частности, это лапки и некоторые субпродукты. Наши компании и сейчас поставляют их в эту страну, но по черным схемам», — говорит эксперт.

На первом этапе украинские производители смогут получить дополнительную маржинальную премию. Это возможно для тех, кто решил идти первым и хорошо подготовился. Затем ее объемы постепенно уменьшатся, и дальше она исчезнет вообще, как это произошло с премией на кукурузу и происходит с премией на подсолнечное масло.

Также актуальным является вопрос поставки полуфабрикатов и конечных продуктов, которые не подпадают под регулирование безопасности продовольственных товаров в КНР, но для этого нужны большие оборотные средства и маркетинговые бюджеты.

Новая эра может начаться и для украинского меда, считает Голуб. Его поставки в Китай были разрешены, пока этот продукт не попал в списки регулируемых, но на практике они практически не происходили, потому что продукт экспортировали через посредников. Например, через Италию.

«Почему так? Во-первых, чтобы работать на китайском рынке, нужны деньги. Надо иметь соответствующие оборотные активы, чтобы сразу поставить большую партию. Во-вторых, там предпочитают узнаваемую марку. Поэтому наши производители договаривались с тем, кто уже имеет такую марку, и под чужим брендом осуществляли поставки», — рассказывает Голуб.

Сегодня же можно будет договариваться о франшизе: к примеру, это может быть итальянская марка, но продукт произведен в Украине.

«Таким образом производители будут получать больше маржи. В перспективе это может быть долговременное сотрудничество», — подытожил исполнительный директор ассоциации «Пояс и путь».


Наталья Рекуненко, AgroPortal.ua

http://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/med-subprodukty-i-kurinye-lapki-chem-ukraina-budet-kormit-kitai-s-2020-goda/

 
ромео

ПАМ’ЯТКА БДЖОЛЯРА

Обов’язкові заходи щодо лікування та профілактики хвороб бджіл

канд. біол. наук Єфіменко Т.М., канд.вет. наук Односум Г.В.

*ННЦ «Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича», зав лаб. технологічних та спеціальних заходів профілактики хвороб бджіл;

Знання біології бджолиної сім’ї, основних хвороб бджіл та їх перебігу – основа рентабельного бджільництва.

Варроатоз та нозематоз – найбільш шкодо чинні паразитарні хвороби бджіл не тільки в Україні, але і в світі. Прояв захворювань обумовлюється ступенем ураження бджіл кліщем варроа та мікроспорідіями Nosema apis і Nosema ceranae, які досить широко поширені на пасіках в Україні. Ці паразити – є причиною активізації латентних вірусних захворювань імаго бджіл (вірусний параліч) та розплоду (мішечкуватий розплід). Окрім того, вони є причиною загострення європейського гнильцю у бджіл. Сім’ї з високим ступенем ураження бджіл кліщем варроа (більше 10%) злітають восени або гинуть протягом зими. Отже кожен пасічник має слідкувати за процентом закліщеності бджолиних сімей кліщем варроа протягом літнього сезону та ступенем інвазії бджіл мікроспорідіями Nosema apis і Nosema ceranae ранньою весною.

Всі інші інфекційні захворювання (окрім американського гнильцю), зазвичай, не носять масового характеру і легко лікуються таким загальнодоступним методом, як створення безрозплідного періоду на термін виведення матки. Зазвичай, матки не є носіями інфекції за бактеріальних та грибкових захворювань, а тому їх не обов’язково знищувати; можна сформувати відводки від здорових сімей і підсадити в них найбільш цінні із вилучених з хворих сімей маток. Для лікування доброякісних гнильців можна також скористатись препаратами на основі пробіотиків, яким є «Апінормін».

Американський гнилець – небезпечне захворювання, яке потребує дезінфекції бджоло інвентарю та закурювання бджолосім’ї.

Акарапідоз – карантинне захворювання, яке викликає трахейний кліщ Acarapis woodi. Заходи боротьби ті ж самі, що і з кліщем Varroa destructor.

Заходи з профілактики та лікування хвороб бджіл, що є обов’язковими на пасіці, та повинні проводитись протягом активного пасічницького сезону.

 1. В ранньовесняний період обробка бджіл до появи розплоду препаратами на основі ефірних олій («Девар», «Екопол», «Апіхелс», «Бі Хелсі» та багато ін.) або ефірними оліями (з ялівцю, ялиці, сосни сибірської та ін.) шляхом нанесення на верхні бруски рамок по 0,5-0,7 мл на сім’ю.

Також високоефективним є підгодівля (обробка) бджіл у весняно-літній період засобом пробіотичної дії «Апінормін» ( стимуляція життєдіяльності організму, підвищення інтенсивності медозбору, стимуляція відкладання яєць маткою, підвищення резистентності, профілактика і лікування інфекційних захворювань бактеріального і грибкового походження). Препарат задають бджолам двічі з інтервалом 5 – 7 діб шляхом додаванням до цукрового сиропу для підгодовування, канді або у воду для випоювання. У літній період можливе обприскування  рамок з бджолами з обох сторін та стінок вуликів.

 1. Весною та в першій половині літа в період між відкачуванням меду для обробки імаго бджіл можна використовувати як препарати на основі ефірних олій, так і органічні кислоти. Зокрема, щавлеву кислоту, зазвичай, вносять у вигляді 2% водного розчину в міжрамковий простір -10 мл на вуличку, чи у концентрованому стані шляхом випаровування за допомогою випаровувачів різної конструкції. Мурашину кислоту (50-75%) наносять на волопоглинаючий матеріал, кладуть в міцні поліетиленові пакетики з невеликими отворами і розкладають на верхні бруски рамок з розрахунку 1 пакет на 10 рамок. Молочну кислоту (10-15%) згодовують бджолам разом з цукровим сиропом або оброблять тіло бджіл водним розчином (15-20%); можна також вносити її в бджолину сім’ю в концентрованому вигляді на вологопоглинаючих серветках так, як і мурашину кислоту. За наявності розплоду всі кислоти використовують три-чотири рази з інтервалами 5-7 днів. Можна також застосовувати препарати на основі органічних кислот («Фурмітон», «Бісанар» та ін.).
 2. Після відкачування меду, зазвичай, з липи (з 20 червня по 1-5 липня), необхідно вибірково визначити ступінь ураження бджолиних сімей кліщем варроа. Для цього визначають процент закліщеності личинок трутнів в запечатаному розплоді та імаго бджіл (не менше 10% сімей від загальної кількості, що є на пасіці). Процент закліщеності обраховують за формулою: кількість кліщів ділять на кількість проаналізованих особин і множать на 100%. Якщо переважає процент закліщеності до 1,0% обробку хімічними акарицидами відкладають до відкачування меду з соняшника (початок серпня), якщо процент закліщеності більше 1% безвідкладно застосовують хімічні противарроатозні засоби (полоски на основі флуметрину чи флувалінату) терміном не менше 24 діб або застосовують органічні кислоти так, як це описано вище. (Добре зарекомендували себе препарати: «варостоп», «байварол», «варотом», «манхао», «варокіл» та ін.) Ефективність обробок контролюють, підклавши на дно вулика змащений жиром цупкий папір.
 3. Якщо не планується відбір меду в другій половині літа, можна відразу застосувати доступні за ціною хімічні акарициди на основі амітразу («біпін», «тактик», «тактамід», «біпін-т» тощо). Якщо амітраз застосовується в вигляді парів або в рідкому стані, обробку проводять тричі з інтервалом 5-7 днів, а якщо на дерев’яному шпоні – смужки використовують згідно інструкції.
 4. Заключна обробка від кліща проводиться в жовтні – листопаді за відсутності розплоду в гніздах 1 раз, за наявності розплоду – 3 рази з інтервалом 5-7 днів. Зазвичай, це препарати на основі амітразу або це 2% щавлева кислота.
 5. Профілактику нозематозу обов’язково роблять восени, згодовуючи бджолам разом з цукровим сиропом препарат КАС (КАС-82) (30 % лікувального корму від загальної кількості кормів, що згодовуються бджолам на зиму), який легко готується в домашніх умовах з бруньок сосни та полину гіркого, або препарати «Здорова бджілка», «Здорова бджілка, серія фіто-1-3» на рослинній чи біоорганічній основі, які не є антибіотиками, але мають комплексний протинозематозно-аскосферозний та стимулюючий ефект за рахунок продовження терміну життя бджіл. Весною протинозематозний оздоровчий, лікувальний та стимулюючий прийом включає згодовування зазначених препаратів, але в невеликих дозах (0,3-1 л на сім’ю).

Осіння обробка бджіл «Апінорміном» дозволяє досягти наступні результати: під час зимівлі зменшується кількість помору бджіл та збудників бактеріальних і грибкових захворювань, зміцнюється сила сімей і спостерігається більш ранній та інтенсивний обліт бджіл.

 1. Необхідно пам’ятати, що вчасне згодовування цукрового сиропу (не пізніше 10-15 вересня) дозволить не зношувати бджолині сім’ї, що йдуть в зиму. Заміна природного корму на цукровий сироп не повинна бути повною, бажано, щоб мед складав не менше 50% від загального об‛єму корму, що потрібен для зимівлі бджіл.

Допомогу з питань діагностики та лікування хвороб бджіл можна отримати в лабораторії технологічних та спеціальних заходів профілактики хвороб бджіл в ННЦ «Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича». Звертатись за телефонами: 050 216 62 15 Тетяна Михайлівна Єфіменко

Джерело: http://prokopovich.com.ua/2019/12/12/памятка-бджоляра/

 • Єфіменко Т.М. Обов‛язкові заходи на пасіці // Журнал «Пасіка» – 2015. – № 5. – С. 19.
 • Галатюк О.Є., Єфіменко Т.М. Пам’ятка бджоляреві щодо лікування та профілактики хвороб бджіл // Журнал «Український пасічник» – 2015.- № 5. – С. 17-18.
 • Єфіменко Т.М. Обов’язкові заходи профілактики хвороб бджіл // Пасіка. – 2016. – № 5. – С. 14.
 • Єфіменко Т.М. Лікувальні заходи на пасіці // Пасіка. – 2016. – № 8. – С. 7.
 • Т.М. Єфіменко. Профілактика хвороб бджіл має бути вчасною // Журнал «Пасіка», № 7, 2017 р.- с.10.
 • Єфіменко Т.М., Односум Г.В. Основні заходи щодо лікування та профілактики хвороб бджіл // Ж-л «Пасічник» – 2018. – №1 (166). – С. 27-28.
 • Єфіменко Т.М., Односум Г.В. Найбільш шкідливі хвороби бджіл. Профілактика і лікування // Матеріали конференції ІІІ міжнародного форуму «Медова осінь на Львівщині. Прикордонні зустрічі». Львів. – 17-23 вересня 2018 р. – С. 23-25.
 • Єфіменко Т.М. Профілактика та лікування хвороб бджіл // Пасіка. – 2018. – № 3. – С. 17-18.
 • Єфіменко Т.М., Односум Г.В. Основні заходи щодо лікування та профілактики хвороб бджіл // Пасічник. – 2018. – № 1 (166). – С. 27-28.
 • Єфіменко Т.М. Ветеринарний стан більшості пасік в Україні // Пасічник. – 2018. – № 2 (167). – С. 26-28.
 • . Єфіменко Т.М., Односум Г.В. Найбільш поширені хвороби бджіл та екологічно безпечне їх оздоровлення // Пасіка. – 2019. – № 2. – С. 10-11.
 • Єфіменко Т.М. Найбільш шкідливі хвороби бджіл // Український пасічник. – 2019. – № 3. – С. 19-20.
 • . Односум Г.В., Єфіменко Т.М. Ефективність рослинного препарату КАС-81 порівняно з антибіотиками за ноземозу у бджіл / Матеріали круглого столу «Інвазійні захворювання бджіл», 04 жовтня 2019 р. – Київ. – С. 29-33.
ромео

Рій агресивних бджіл повалив футбольну команду на газон просто під час матчу Кубка незалежності Танзанії між командами “Янга” та “Ірінга Юнайтед” 22 грудня.

Відео раптової атаки комах з’явилося у “Ютубі”.

На записові видно, як на стадіон налітає рій. Частина футболістів тікає з поля, відмахуючись від комах, частина – кидається на землю і закриває голову руками. Те саме відбувається і на секторах вболівальників.

Багато з учасників матчу сприйняли ситуацію з гумором. Один із арбітрів навіть розреготався.

Після нетривалої перерви матч продовжився.

 

ромео
MEDUSHA-2-750x430.jpg
 

Мед в баночці з воску: неймовірне ноу-хау українців вразило весь світ

 Від Гру 18, 2019
 

Пакувати мед у віск… Таке дивовижне рішення для зберігання не менше дивовижного продукту могли придумати тільки бджоли, і наші неймовірні співвітчизники з Дніпра.

У світі аналогів немає – запевняє директор молодої української компанії MEDUSHA Андрій Горбонос. До слова, MEDUSHA – ще один ексклюзив, іменний. Розшифровується не інакше, як “мед з душею”. Чи вдалося душевному меду достукатись до сердець українських покупців, вирішив розібратися SEEDS.

– Як давно в Україні з’явилися такі незвичайні медові товари?

– Нашій компанії трохи менше року. Ми – нове слово в сфері українських подарунків. Україну знають за такими словами, як “сало”, “горілка”, за приголомшливим Петриківським розписом. Та й мед український знають, але знають просто мед. Таку продукцію, як наша, у всьому світі не робить ніхто. Крім нас і бджіл.

20191127_141516-750x430.jpg Директор компанії MEDUSHA Андрій Горбонос

 

Ми, по суті, повторили шлях бджоли в природі. Все те, з чого складається наш продукт, не містить жодних штучних елементів, створених людиною. Тут тільки мед і тільки бджолиний віск, який зберігає всі корисні властивості меду. Ми лише додали йому певної форми.

– І як вам вдається досягати бажаної форми?

– Створюємо спеціальні силіконові форми і в них відливаємо нашу продукцію з воску. У нас налагоджене виробництво. Віск перед відливом плавиться, очищається. Цікава інформація: на 10 грам меду бджола дає 1 грам воску. Віск – це ще й дефіцит.

– Що потім, після того, коли мед з’їли? Куди подіти цей дефіцитний віск?

– Власне, з воском можна зробити все, що завгодно. Можна переплавити і зробити з нього свічку, створити косметологічний засіб на його основі. Ми ж рекомендуємо ці баночки не викидати – туди можна знову залити мед, або засипати цукор, чи покласти варення. Або ж просто поставити туди олівці, ручки – і у вас на столі буде приємний і ароматний пенал.

– Звідки надходить мед?

– У нас є контракт з пасічниками з великою асоціацією пасічників. Все те, що дістається з вулика, одразу ж їде до нас. Без обробки, без розігріву, без нічого.

Ми пред’являємо певні вимоги. Бджіл узимку цукром не годують. Є всі сертифікати на віск або мед, паспорта пасік. В нашій продукції зацікавлені покупці з Арабських Еміратів, Ізраїлю.

MEDUSHA-4-750x430.jpg

– Останнім часом слоганом: “мед – це продукт місцевості” озброїлися багато бджолярів України. У вас є регіональні переваги щодо меду?

– Абсолютно згоден з тим, що мед – це продукт місцевості, але для нас місцевість не має значення. Для нас важливо, щоб мед був натуральним, щоб бджіл не годували цукром, і ми вважаємо за краще використовувати мед акації, оскільки цей мед найменш алергенний, він найдовше не кристалізується, до двох років.

Ми відкриті для співпраці з усіма областями України. Того, хто виробляє мед, згідно з нашими вимогами, ми будемо раді бачити нашим партнером.

– Кому прийшла в голову ідея створення такого чудового продукту?

– Щоб розповісти про це, потрібно написати цілу книгу. Це був дуже складний шлях. Це було дуже непросто – доводилося працювати по 26 годин на добу.

– У магазинах вітчизняних або зарубіжних вже з’явилися ваші медові сувеніри?

– Можна купити нашу “Медушу” в UAmade, Le Silpo. Ми тільки на початковому етапі розвитку, але у нас вже були поставки в Іспанію, про нашу продукцію знають в Канаді, у Франції. Крім того у нас є сертифікат Kosher і Halal.

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua 

https://www.seeds.org.ua/med-v-banochci-z-vosku-nejmovirne-nou-xau-ukraїnciv-vrazilo-ves-svit/?fbclid=IwAR2ZT3jFUSnIQavjpYQUWwEyOIUKVGtrgGBAa0kn1XpWNk9ssPL7Ko6xOxI

ромео

В Украине растут запасы меда

13.12.2019, 11:59  
 

Украина производит около 70-80 тыс. тонн меда в год, что превышает объемы экспорта и потребления этой продукции на внутреннем рынке и приводит к накоплению запасов.

Об этом сообщил директор по развитию «Аскания-Пак» Виктор Иванченко в комментарии «Интерфакс-Украина».

«Оценочный объем производства меда в Украине составляет 70-80 тыс. тонн в год. Украина производит меда больше, чем может продать на экспорт и употребить на внутреннем рынке, и эти остатки переходят из года в год. Сегодня это большой избыток, который давит на рынок. По нашим оценкам, на руках у пасечников от 35 до 40 тыс. тонн», — сказал он.

По словам Иванченко, прогнозируемо Украина отправит на экспорт в первом полугодии 2020 года около 20-25 тыс. тонн, а 15 тыс. тонн перейдут остатками на следующий год.

«На внешнем рынке спрос на украинский мед сформировался. Два крупнейших покупателя украинского меда это Европа, она закупает около 40-45 тыс. тонн в год, и США — от 5 до 10 тыс. тонн в год. Средний объем экспорта украинского меда составляет 50-55 тыс. тонн и не думаю, что этот показатель будет увеличиваться», — отметил он.

В то же время, по оценкам «Аскания-Пак», объем производства меда в Украине снижается последние два года на 5% ежегодно из-за неблагоприятных для медосбора погодных условий.

Кроме того, с начала сезона закупочные цены на мед в Украине снизились почти на 22% — до 32 грн/кг меда.

«Сегодня на снижение цены влияют не экспортеры, а пасечники. В Украине производится меда больше, чем его можно экспортировать, или употребить на внутреннем рынке. Украина начала сезон 2019/20 с закупочной цены 32 грн/кг меда, сегодня, спустя три месяца, цена упала до 25 грн/кг. Закупочная цена подошла вплотную к себестоимости меда в производстве. Поэтому мы можем видеть кризис в производстве меда. Не скажу, что будет резкое сокращение объема производства, но увеличения в ближайшее время точно не будет», — заметил Иванченко.

Директор по развитию «Аскания-Пак» сообщил, что Украина является пятым производителем меда в мире, первым в Европе, а также является мировым лидером по объему производства этой продукции на душу населения. Пчеловодством в Украине занимается около 80-100 тыс. человек. На внутреннем рынке Украины потребляется около 20 тыс. тонн меда, при этом через организованную розницу продается не более 5%. Основной объем меда (90-95%) продают частные пчеловоды через персональные контакты с потребителем (от знакомого к знакомому), либо на рынках. 90-95% меда, который продается на внутреннем рынке, не проходит проверку на соответствие показателям качества.

http://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/v-ukraine-rastut-zapasy-meda/

 
ромео

Мед в Україні. Чи варто боятися підробок і як їх впізнати

5 грудня, 14:00
 
Сьогодні мед входить до топ продуктів, після оливкової олії і кави, які найчастіше фальсифікуються

Цієї осені ми брали участь у трьох найбільших міжнародних заходах, які стосувалися медової галузі: «Apimondia» (Монреаль, Канада), «Anuga» (Кельн, Німеччина), і «Green Week» (Берлін, Німеччина). Однією з головних проблематик галузі, які обговорювалися там найчастіше, була фальсифікація меду. Світові переробники стурбовані якістю меду, що постачається на їхні ринки, адже неякісний продукт з азіатського ринку заполонив світ у великих об'ємах. Він має низьку ціну, тож активно імпортується і витісняє з ринку натуральний мед з високою ціною.

Сьогодні мед входить до топ підробок продуктів, після оливкової олії і кави, які найчастіше фальсифікуються. Однак кожна країна-імпортер самостійно обирає - боротися їй з фальсифікатом і закрити свій ринок від фальсифікованого меду, чи ні. У кожної країни є свої стандарти якості для імпортованого меду, який встановлюється і здійснюється на рівні законодавства і ветеринарних служб.

Фальсифікат у США та Європі

Навіть така велика і розвинена країна як США, яка імпортує більше 50% меду, має на сьогодні давно не актуалізовані методи контролю параметрів якості меду. Тож основний об'єм меду, який потрапляє на цей ринок — переважно з країн Азії: Індія, В'єтнам і Таїланд.

Однак США стараються вирішувати проблему з фальсифікатом, зокрема, основною темою на конгресі «Apimondia», який відбувся у Монреалі у вересні 2019 року, стала проблематика актуалізації методів і параметрів контролю. Контролюючими органами США і Канади була запланована низка заходів, які повинні бути реалізовані протягом 2020 і мають позитивно позначитися на вимогах до якості меду, що буде імпортуватися в США.

А ось у Європі вимоги щодо якості і безпеки дуже жорсткі, боротьбу з фальсифікатом вони проводять регулярно, і за останні два роки перелік методів аналізу був значно розширений. Найгірша ж ситуація в країнах Middle і Far East, де фактично відсутня система контролю, за виключенням Японії, Сінгапуру і Південної Кореї. Тож більша частина цього ринку, включаючи африканський континент, споживає фальсифікований ненатуральний мед.

Що відбувається в Україні

Що ж відбувається на українському ринку? Чи варто нам боятися азіатського фальсифікованого меду? Це навряд, Україна не імпортує мед, а кілька відсотків, що зазначені у статистиці - це реекспорт, тобто, повернення раніше експортованого меду з різних причин.

Понад 50% рідкого травневого і акацієвого меду в Україні - це фальсифікат і на жаль, ця цифра щороку зростає

Однак дослідження говорять про те, що понад 50% рідкого травневого і акацієвого меду в Україні - це фальсифікат і на жаль, ця цифра щороку зростає. Це завдає шкоди як здоров’ю українців, так і репутації українських переробників меду, адже при виявленні фальсифікату при експорті, рівень довіри іноземних компаній-імпортерів до українських виробників різко знижується.

Фальсифікація меду може відбуватися на 3 етапах: пасічниками, заготівельниками та переробниками меду або експортерами. Зокрема, на світовому рівні розрізняють такі методи підробки меду: годування бджіл (препарати, сиропи), змішування меду з різними видами сиропів, штучний вплив на параметри та характеристики меду (наприклад, відкачка недозрівшого меду — пасічник збільшує об'єм виробництва, але пропонує ринку неякісний продукт, такий мед не містить корисних характеристик, які й класифікують його як мед), додавання субстанцій, які можуть вплинути на якісні параметри.

Коли ми перевіряємо мед у лабораторії, то далеко не весь проходить перевірку, близько 10−15%, в середньому по сезону, нам доводиться відбраковувати. І це враховуючи той факт, що ми працюємо виключно з перевіреними і затвердженими пасічниками й заготівельниками, що пройшли у нас аудит і працюють по наших стандартах. Якщо б ми працювали без цих стандартів — відсоток невідповідного меду був би значно вищим. Найбільш поширеними причинами відбраковки меду є: наявність заборонених речовин (антибіотики), невідповідність фізико-хімічним параметрам та безпосередня фальсифікація меду.

Перевірка меду у незалежній акредитованій лабораторії - це гарантія того, що продукт натуральний, безпечний, і українець споживатиме мед з якісними параметрами, які нічим не поступаються європейським. Ми проводимо три етапи контролю: перший — це відбір зразків у пасічників, другий — вхідний контроль партій, які були затверджені до закупки і привезені нам на виробництво, і третій — це вихідний контроль, який виконується завжди в незалежній лабораторії з європейськими стандартами якості. Ці етапи контролю проходить весь мед — як для внутрішнього, так і для зовнішнього ринку. Зазвичай, ми подаємо з кожною партією меду пакет документів з контролю якості на 25−30 параметрів, які відповідають європейським вимогам.

Що відбувається з неякісним медом

Але що стається з медом, який не проходить вхідний контроль і містить залишки антибіотиків та ветеринарних препаратів, а також ознаки фальсифікації? Найчастіше пасічники повертаються з ним на внутрішній ринок і продають його там, де не виконується контроль якості - тобто, на стихійних ринках і базарах.

Українці люблять споживати рідкі сорти меду, більша частина якого схильна до кристалізації, що є звичайним природнім процесом. Однак, щоб не продавати густий і твердий мед — пасічники його підігрівають, доводячи до рідкого стану, під час цього він втрачає корисні речовини і, фактично, перетворюється на цукор. На базарах, де неможливо проконтролювати його свіжість — ви з легкістю можете натрапити на мед 2−3 річної давності. Тим часом, весь якісний мед потрапляє в торгові мережі, а також йде на експорт.

Як впізнати підробку

Тож як вберегти себе від фальсифікату? Існує безліч способів: перш за все, варто купувати мед у місцях, де вимагаються сертифікати якості продукту. Купуючи мед у торгових мережах, варто звернути увагу на те, хто є переробником меду. Зазвичай на упаковці вказаний веб-сайт компанії, де можна знайти інформацію про те, чи має компанія необхідну сертифікацію з харчової безпеки. Бажано також поцікавитися, чи виробник співпрацює з міжнародними ринками і продає мед на експорт, якщо так — у вас буде більше шансів придбати якісний продукт, адже цілком вірогідно, що цей переробник постачає мед однакової якості як за кордон, так і в Україну. Якщо ж виробник на упаковці не вказаний, або ж немає сайту і ви не можете нічого про нього дізнатися — ні через інтернет чи ЗМІ, краще цей мед не купувати, адже він не має жодних гарантій якості й безпеки.

Якщо ж ви вирішили придбати мед не в торгових мережах — у жодному разі не купуйте його на ринку. Навіть якщо вам продемонструють сертифікат якості на мед — дуже складно перевірити, чи він має відношення до партії меду, яку ви збираєтеся придбати.

Якщо ж ви купуєте мед у знайомого пасічника — попросіть його показати вам пасіку, розповісти про кількість бджолосімей та як він тримає цю пасіку. Якщо у нього невелика стаціонарна пасіка, що стоїть вдома в подвір'ї - подивіться, чи не розставлені сторонні чашки і блюдця. Якщо ж це більш професійний пасічник, який качає мед — поспілкуйтеся з ним, подивіться, як він відповідає на запитання, наскільки він впевнений. Це допоможе зрозуміти — варто довіряти цій людині, чи ні.

Дуже важливо, щоб в Україні сьогодні розвивалася культура споживання меду, коли на першому місці стоятиме якість, безпека і натуральність. Це не лише вбереже ваше здоров’я, але й дозволить Україні зміцнити свої позиції на міжнародних ринках і закріпити за собою статус виробника справді якісної продукції

https://nv.ua/ukr/biz/experts/falsifikat-medu-v-ukrajini-z-aziji-50057546.html

ромео

Мнение: Пасечникам необходимо искать кормовую базу и «перевооружаться»

04.12.2019, 09:15  712 
 

Плохое состояние пчел, засуха, низкий урожай меда — 10-25 кг с пчелосемьи, и для промышленных пасек — это катастрофа. Закупочная цена — 24-25 грн., при себестоимости меда 18-20 грн. Все эти факты говорят о том, что так дальше жить нельзя.

Об этом заявил почетный пасечник Украины Валентин Ференчук, сообщает UHBDP.

«Можно заниматься пчеловодством по-старому, но только если вас не интересует результат. Будущее, конечно, по промышленному пасеками, но и малым производителям необходимо сделать экономические расчеты и применять новые технологии. Важно заняться кормовой базой. Весной немного акации, которую еще не вырубили и не сожгли, после некоторое разнотравья, едва живые лесополосы — этого недостаточно для медосбора. Но как говорится, у хорошего пчеловода нет плохого года», — отметил он.

Валентин Ференчук привел пример, как одесские пчеловоды несколько лет назад проявили инициативу, рассказывали руководителю крупной компании по производству подсолнечника об экономической пользе опыления растений пчелами и смогли убедить его высадить фацелию, чтобы пчелам было чем поживиться между акацией и подсолнечником. Хозяйство посеяло сначала 14 га фацелии, затем 30 га, 70 га, сейчас более 100 га. Весь урожай успешно реализовали на экспорт. А пчеловоды в этом году собрали 5 тонн фацелиевого меда.

«Необходимо решительно тратить деньги на «перевооружение». Откажитесь от лежаков — это вчерашний день. Не пожалейте средств на хорошую медогонку. Когда идет взяток, откачка меда должна быть не быстрой, а мгновенной. Сто семей — за день-два. На подсолнечнике довесок 8-10 кг, когда никуда нести, пчелы не несут мед. За счет оперативной откачки можно увеличить медосбор в 2-3 раза», — отмечает пасечник.

Валентин Ференчук призвал пчеловодов отказаться от яда «бипином», потому что он, хоть и дешевый, однако снижает иммунитет пчелы, таким образом способствует развитию различных заболеваний. Также пасечник рекомендовал исключить из «рациона» пчел пиретроид «Флувалинат». С его опыта против варроатоза лучше работает болгарский варостоп.

«В прошлом году зафиксировали в Украине массовые отравления пчел с 25 апреля. Мы примерно в это время для профилактики обрабатывали пчел энтеронормином. Когда у соседей пчелы посыпались пригоршнями, наши устояли, отравленные были, но в небольшом количестве. Энтеронормин — препарат, который прошел испытания в Болгарии, Чехии, Канаде и США. Отзывы хорошие, применяйте», — посоветовал Валентин Ференчук.

http://agroportal.ua/news/zhivotnovodstvo/mnenie-pasechnikam-neobkhodimo-iskat-kormovuyu-bazu-i-perevooruzhatsya/

ромео
Производитель: Пластиковые упаковки для меда окупаются за два годаИсточник фото: AgroPortal.ua

Производитель: Пластиковые упаковки для меда окупаются за два года

 03 декабря 2019. 10:23  

Производитель меда «Шалена бджилка» в этом году перешел на пластиковые упаковки для своего продукта.

По словам директора по коммерческой деятельности Юрия Махнюка, вместе с изменением упаковки начали расти и объемы продаж.

«Сначала мы мед паковали в стекло, как подавляющее большинство фермеров в Украине. Впоследствии по примеру прогрессивных стран пришли к изменениям. Как показала практика, людям это интересно. Мед в пищевом пластике удобен в использовании: в бутылочке есть дозатор, вы не пачкаетесь, не нужно пользоваться ложкой. Взяли необходимое количество — и закрыли», — рассказал он в комментарии AgroPortal.ua.

Также добавляет, что с изменением упаковки продажи в их хозяйстве растут на 10% ежемесячно.

«Некоторым покупателям кажется, что мед в пластике — очень жидкий. Они убеждены, что он должен быть более кристаллизованный. Объясняем, что это специальная технология, при которой мед не засахаривается», — отмечает Махнюк.

Также говорит, что Украина — одна из аутсайдеров в плане использования такой упаковки.

«У нас еще не производят такой пищевой пластик. Поэтому мы заказываем его за рубежом. В частности, пример взяли из Австрии. Начали паковать в бутылочки в начале этого года. Пока расходы не окупились. По нашим подсчетам, это должно произойти через два года. В целом это стоит, как упаковка в стекло», — подытожил он.


Для справки: ООО «Шалена бджилка» находится во Львовской области и функционирует с 2017 года. Кроме меда, здесь производят другую пчелопродукцию: воск и пыльцу.


Наталья Рекуненко, AgroPortal.ua

http://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/proizvoditel-plastikovye-upakovki-dlya-meda-okupayutsya-za-dva-goda/

ромео

В отдельных неоникотиноидных пестицидах обнаружили полезные свойства для пчел и шмелей

03.12.2019

В течение многих лет в сельском хозяйстве основное внимание уделялось влиянию неоникотиноидов (широко используемого класса инсектицидов) на популяции пчел. В отношении данных пестицидов была выражена столь высокая обеспокоенность, что в 2013 году Европейский союз установил очень жесткие ограничения на три вида инсектицидов: клотианидин, имидаклоприд и тиаметоксам. Во Франции, к примеру, полностью запретили использование данных препаратов. Но недавно Шведские исследователи продемонстрировали, что не все неоникотиноидные инсектициды оказывают негативное влияние на пчел. Еще большее удивление вызывает факт того, что некоторые неоникотиноиды могут принести пользу шмелям и другим опылителям.

Неоникотиноиды широко используются для защиты сельскохозяйственных культур от насекомых вредителей. Но при обработке пестицидами пчелы и другие полезные насекомые могут подвергаться негативному воздействию остатков препаратов в пыльце и нектаре. Химические вещества могут влиять на снижение популяции пчел, к примеру, снижать способности насекомых добывать пищу. Научные сотрудники из Лундского университета Маж Рундлеф и Ола Лундин решили выяснить влияние на насекомых опылителей и сельскохозяйственные культуры одного из менее вредоносных неоникотиноидов.

В полевом исследовании ученые обнаружили, что нанесение неоникотиноида тиаклоприда на красный клевер отрицательно не влияло на шмелей. По результатам научной работы выяснилось, что использование тиаклоприда оказывает эффективную борьбу с вредителями и увеличивает посещаемость шмелями цветков сельскохозяйственных культур. Команда исследователей также проверила работу пчел на участках, где не высаживался красный клевер. В результате обнаружилось, что колонии шмелей и пчел вблизи обработанных тиаклопридом полей красного клевера прибавили в весе и стали активнее плодиться по сравнению с колониями насекомых-опылителей на участках без красного клевера. По словам исследователей, некоторые неоникотиноидные инсектициды, все еще разрешенные в Европейском союзе, могут принести пользу шмелям, поскольку представляют низкий риск для пчел, защищая цветущие с/х культуры от вредителей.

Исследование также показывает, что широкая критика сельскохозяйственных технологий, химических веществ и методов производства не оказывают рационального воздействия. Более эффективным является детальный, индивидуальный подход.

Данная научная работа опубликована в издании ACS Environmental Science and Technology.

«Наше исследование показывает, что неоникотиноиды не следует рассматривать как однородную группу при оценке экологических рисков инсектицидов. Существуют решения для борьбы с вредителями, которые не наносят ощутимого вреда шмелям», — заявила госпожа Рундлеф.

Научная сотрудница также убеждена, что если недавно изученный неоникотиноидный тиаклоприд постигнет участь трех вышеуказанных неоникотиноидов, для которых в Европе были установлены ограничения, это может привести к негативным последствиям для шмелей.

«Если бы это эффективное решение по борьбе с вредителями исчезло с рынка без адекватной альтернативы, фермеры, скорее всего, выращивали бы меньше красного клевера, а это означало бы меньше пищи для шмелей», — отметила Маж Рундлеф

https://www.zerno-ua.com/news/v-otdelnyh-neonikotinoidnyh-pesticidah-obnaruzhili-poleznye-svoystva-dlya-pchel-i-shmeley

ромео

Фальсификация привела к резкому падению спроса на мед

Эксклюзивы 02 декабря 2019. 08:00  

Медовая отрасль во всем мире сейчас переживает не лучшие времена. Фальсификация меда дешевыми сахарными сиропами привела к падению спроса на натуральный продукт и глобальному снижению цен.

Это непосредственно отражается на Украине, ведь она является пятой по объему производства и поставки меда на мировой рынок, комментирует AgroPortal.ua член правления Ассоциации переработчиков и экспортеров меда Эдуард Кричфалуший.

По его словам, развитие отрасли очень зависит от того, что происходит с медом в целом.

«Одна из самых больших проблем — домешивание или полная замена сахарными сиропами продукта, который маркируется натуральным медом и продается конечному потребителю», — говорит он.

В последнее время проведено много исследований на европейском и американском рынках, которые показывают: большая часть продукции на полках в супермаркетах является фальсифицированной.

Это вовсе не означает, что в банке 100% фальсификат или 100% ненатуральный продукт. Там может быть от 10 до 60% домешано дешевых сахарных сиропов к натуральному меду, объясняет эксперт. Но это приводит к тому, что спрос даже на настоящий продукт в странах, таких как Аргентина, Украина, уменьшается. Соответственно, снижается и цена.

На сегодня главная задача — не допустить, чтобы нашу страну использовали как транзитную для поставки фальсифицированного меда в страны Европы или Америки, убежден Кричфалуший.

Украина, как и другие производители меда, вынуждена снижать отпускные цены, иначе рынок займет индийский, китайский мед. Европейские покупатели и покупатели из США предлагают Украине очень низкие цены.

«На это есть также несколько причин: отсутствие прослеживаемости, регистраций и ветеринарного контроля. А еще — несоответствие первичного производства стандартам сертификации», — отмечает эксперт.

Также добавляет, что неуместно поставлять компаниям с известными мировыми именами товар, который не соответствует их сертификационным требованиям покупателя.

«Для стабилизации, улучшения цены на мед и увеличения объемов его экспорта мы должны показать миру, что наш мед происходит от зарегистрированного украинского пчеловода, его средства производства сертифицированы, тара пригодна для хранения пищевых продуктов, а пчеловод имеет соответствующий объем производства меда», — подытожил Кричфалуший.


Наталья Рекуненко, AgroPortal.ua

http://agroportal.ua/news/eksklyuzivy/falsifikatsiya-privela-k-rezkomu-padeniyu-sprosa-na-med/

 

ромео

Під час візиту до Естонії президенту України вручили банку меду та велосипед

26.11.2019 15:59
 
  
velosiped.jpg Фото: Цензор.нет

Сьогодні, 26 листопада, президент України прибув до Естонії з офіційним візитом, де вже встиг зустрілися зі своєю колегою Кресті Кальюлайд. Очільники двох держав підписали заяву про активізацію співпраці. 

На заході президентка Естонії Кресті Кальюлайд вручила Володимиру Зеленському банку меду та велосипед. Як ми всі чудово пам’ятаємо, його президентська кампанія не офіційно почалася з серіалу «Слуга народу», де простий вчитель стає головнокомандувачем країни й щодня приїздить на роботу на двоколісному транспорті.

Вибори закінчилися, Зеленський як і його попередники пересувається на авто з кортежем. Для прикладу, разом з дружиною до колеги Зеленський приїхав на «Tesla». Тепер у нього з’явилася можливість пересуватися виключно на велосипеді, раз отримав такий подарунок.

Якщо ж відійти від жартів, то одним з головних посилів на зустрічі звучало, що Естонія всіляко підтримуватиме цілісність України. А тонкий «тролінг» можливо наштовхне перших осіб держави задуматися не лише про свої слова, але й вчинки.

velosiped1.jpg velosiped2.jpg velosiped3.jpg

velosiped4.jpg velosiped5.jpg velosiped6.jpg velosiped8.jpg velosiped9.jpg velosiped10.jpg velosiped11.jpg

Фото: Цензор.нет

ромео

Любителю меду з Шепетівщини загрожує чотири роки позбавлення волі

Чоловік відкрито викрав медогонку та ще й попросив знайомих сховати її

Любителю меду з Шепетівщини загрожує чот…
 
 

Шепетівський міськрайонний суд розглядає справу стосовно викрадення чужого майна з помешкання, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу суду.

У обвинувальному акті йдеться про те, що житель Шепетівського району, 1991 року народження, в стані алкогольного сп’яніння пошкодив вікно та проник у будинок потерпілої, 1937 року народження. Там відкрито в присутності особи, яка перебувала у будинку викрав із комори алюмінієву медогонку з поворотними касетами, вартістю у 1909 грн.

Чоловік поросив знайомих, яким не було відоме походження викраденого, перевезти медогінку до їхнього дому, на що вони погодились.

Суд звинувачує зловмисника у викраденні чужого майна, поєднаного з проникненням у житло, за що передбачається покарання у виді позбавлення волі на строк до восьми років

https://khm.depo.ua/ukr/khm/lyubitelyu-medu-z-shepetivshchini-grozit-chotiri-roki-pozbavlennya-voli-201911221067643

ромео

Гриби захищають бджіл від небезпечних вірусів

 

 

gribi-zahishayut-bdzhil-vid-nebezpechnih

Людина на фото – Пол Стемец (Paul Stamets) з компанії Fungi Perfecti, яка вже кілька десятиліть займається вирощуванням грибів. Він та інші співробітники Fungi Perfecti разом з колегами з Вашингтонського університету опублікували в Scientific Reports статтю про те, що трутовик звичайний та інший трутовик під назвою Ganoderma resinaceum допомагають домашнім бджолам боротися з вірусом деформованого крила і вірусом Лейк Синай (LSV – Lake Sinai virus).

Досі з вірусами боролися, намагаючись позбавити вулики від паразитичних кліщів варроа, які їх переносять. Однак гриби, можливо, виявляться більш ефективним засобом: якщо бджіл поїти солодкою водою з екстрактом з трутовиків, вони набагато рідше заражалися як вірусом деформованого крила, так і LSV. Чим більше комахи отримували екстракту, тим стійкішими вони були до вірусів: у випадку з вірусом деформованого крила зараження вдавалося зменшити у 79 разів, а у випадку з LSV – в 45 тисяч разів.

Орест ГОРЯНСЬКИЙ
для «Урядового кур’єра»

https://ukurier.gov.ua/uk/news/gribi-zahishayut-bdzhil-vid-nebezpechnih-virusiv/

ромео
13 ноября 2019, 11:41

Кофе+мед: польза или вред?

12640785t1h8ca8.jpg

Кофе. Фото иллюстративное

ФОТО: Suntorn Niamwhan / PantherMedia / Suntorn Niamwhan

В нашем современном мире, многие люди уже не представляют себя по утрам без чашечки крепкого и тонизирующего кофе. Этот напиток стал очень популярен. Но вот многие люди задаются вопросом. А можно ли пить кофе с медом по утрам?

Как известно, кофе помогает организму нормализовать давление и повысить тонус. Но как кофе может сочетаться с медом?

Мало кто знает, но кофе с медом уже давно пьют в Великобритании. С начала 16 века там принято считать, что кофе с медом помогает при простудных заболеваниях. В меде содержатся простые сахара - глюкоза и фруктоза, а о целебных свойствах меда известно давно. В сочетании с кофе получается «целительный» напиток, помогающий поддерживать иммунитет и уничтожающий вирусные инфекции.

Главное - знать меру и не злоупотреблять таким напитком. Кофе с медом противопоказан людям с аллергической реакцией на мед или кофе. 

https://limon.postimees.ee/6824768/kofe-med-polza-ili-vred

ромео

На Хмельниччині злодій-ласун викрав у пасічника мед і не тільки

Невідомий крадій проник у літню кухню та добряче там поорудував

13/11/2019
“Солодку” крадіжку було скоєно в Летичеві. Саме там проживає пасічник, якого обікрали. Чоловік звернувся із заявою до правоохоронців, повідомляє медіа-ресурс “Є”, посилаючись на інформацію, одержану від сектору комунікації обласної поліції.
 

В інформації йдеться про те, що з літньої кухні пропало 460 літрів меду. У зв’язку з цим поліція відкрила  кримінальне провадження за статтею 185 ч.3 (крадіжка, поєднана з проникненням у житло). Санкції цієї статті передбачають від 3 до 6 років позбавлення волі.

Тим часом поліцейські намагаються з’ясувати особу або осіб, які могли це вчинити. Адже, щоб винести 460 літрів меду, та ще й так, аби ніхто нічого не бачив і не чув, треба мати неабияку силу. Можна було б, звісно, грішити на ведмедя, що випадково забрів до обійстя із ближнього лісу. Та от біда: окрім меду, з літньої кухні щезли ще й електроінструменти. Втім, хто його знає: ведмеді, вони такі…

https://tv7plus.com/na-hmelnychchyni-zlodij-lasun-vykrav-u-pasichnyka-med-i-ne-tilky/

ромео

Студенты «Техниона» покоряют научный мир своим искусственным медом

 
11.11.2019 | 09:14
Студенты Техниона покоряют научный мир своим искусственным медом

Фото: ISRAland

Команде студентов из Израильского технологического института «Технион» удалось впечатлить жюри и заполучить главную награду на престижном международном научном конкурсе в области синтетической биологии.

На конкурс, который проводит Массачусетский технологический институт, талантливые израильтяне отправились со своим искусственным медом, для производства которого не нужны пчелы. Для изготовления такого меда студенты «Техниона» использовали бактерии «Bacillus subtilis», перепрограммированные в лабораторных условиях. Такие бактерии обитают в верхних слоях почвы, а также могут быть найдены в организме человека и некоторых животных. Это значит, что для человека употребление искусственного меда является потенциально безопасным, хотя сами его создатели и жюри ограничились только тем, что понюхали новый продукт, не став оценивать его вкусовые качества.

О достижении своих студентов сообщила на этой неделе администрация «Техниона».
 

osher, 35

online-rus2.pngts_co4l8hvt11.jpg

Кирьят Ата

Den, 29

online-rus2.pngts_z265kgaf5s.jpg

Хайфа

Nati, 27

online-rus2.pngts_klwfvk29of.jpg

Тель Авив

Адель, 35

online-rus2.pngts_0gr1forpw3.jpg

 Тель Авив

Карина, 32

ts_idu96greli.jpg

  Нацрат Эли

 

http://www.isra.com/news/237413

×